Wernisaż wystawy „Ubi societas ibi ius. Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego jako spiritus movens rozwoju społecznego i politycznego na przestrzeni dziejów”

Od 20 grudnia w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego zagości wystawa pt. „Ubi societas ibi ius. Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego jako spiritus movens rozwoju społecznego i politycznego na przestrzeni dziejów” zorganizowana przez Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się w dniu 19 grudnia 2023 r. o godz. 14.00. Przeczytaj więcej po otwarciu artykułu.

Na wystawie zaprezentowane zostaną unikatowe obiekty związane z dziejami Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego na przestrzeni wieków (m.in. zachowane oryginalne pieczęcie, starodruki oraz dokumenty z epoki). W ramach wystawy zwiedzający będą mogli zapoznać się z kwestiami związanymi z ówczesnymi sposobami przekazywania wiedzy, aspektami (codziennej) praktyki prawniczej czy rolą Wydziału Prawa dla Galicji, a także trudnym dziedzictwem wieku XX i doświadczeniami II wojny światowej.

Znaczna część prezentowanych eksponatów na wystawie pochodzi ze zbiorów Muzeum Militarnych Dziejów Śląska w Pszczynie, a także ze zbiorów Biblioteki Jagiellońskiej.

Wystawa jest czynna w dniach 20 grudnia 2023 – 31 stycznia 2024 r., od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-15.00. Wstęp wolny.

Zobacz video galerię