O Nocy Muzeów w Collegium Maius

Termin: 24.05.2014

Tegoroczna Noc Muzeów w Collegium Maius mimo deszczowej pogody przyciągnęła zwiedzających atrakcyjnym programem– ogromnym zainteresowaniem cieszyło się oprowadzanie po II części ekspozycji z wystawą instrumentów naukowych, na które z powodu ograniczeń konserwatorskich obowiązywały wejściówki. O oprawę muzyczną zadbali: Jolanta Kowalska-Pawlikowska i Przemysław Winnicki racząc zebranych w Auli gości pieśniami i ariami.  Wystawa w Jubileusz 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego pn. „Piękno darowane. Dzieła Ofiarowane Uniwersytetowi Jagiellońskiemu w zbiorach Collegium Maius" oraz towarzysząca jej ekspozycja „Piękno darowane. Grafiki autorstwa artystów krakowskich ofiarowane Muzeum UJ przez Twórców i ich Rodziny w latach  2013 – 2014" w Librarii zgromadziły tłumy zainteresowanych. W kawiarni u Pęcherza goście mogli nie tylko zobaczyć wystawę prac Tytusa Byczkowskiego pt.„Portrety laureatów Lauru Jagiellońskiego" w kawiarni „U Pęcherza", ale co odważniejsi nauczyć się sztuki kaligrafowania indyczym piórem (sic!)

Dziękujemy i zapraszamy za rok.

Data opublikowania: 24.05.2014
Osoba publikująca: Franciszek Wasyl