Newsletter Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego

05.05.2016
Ukazał się szósty numer muzealnego newslettera, czasopisma rozsyłanego za pomocą poczty elektronicznej, odwołującego się do wydarzeń związanych z działalnością naszego muzeum. Pragniemy, aby co miesiąc ukazywał się kolejny numer docierający nie tylko do pracowników naszego muzeum, ale także do pracowników i studentów całego uniwersytetu (ok. 56 tys. osób)
więcej o Newsletter Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego

Podsumowanie wystawy Zdzisława Beksińskiego

06.05.2016
Około 6 500 tysiąca osób odwiedzających – to efekt końcowy trwającej 6 dni (18 – 23 marca 2016 r.) wystawy „Beksiński nieznany". Przede wszystkim studenci, ale nie tylko, szturmowali sale wystawowe Collegium Maius, stojąc niejednokrotnie w długich kolejkach i trudnych warunkach atmosferycznych. Zaprezentowano 100 prac od nowatorskiej fotografii z lat 1955-1960, poprzez fotomontaże komputerowe z lat 1996-2000 oraz niezwykle oryginalną grafikę przetwarzaną przez artystę komputerowo w latach 2000-2004. Pokazywane prace były poddawane wnikliwej analizie, zwłaszcza ze względu na to, że Zdzisław Beksiński nie nadawał tytułów, ani tez nie podpisywał swoich dzieł, pozostawiając tym samym duże pole do interpretacji. Integralną częścią wystawy jest multimedialny wykład biograficzny poświęcony życiu i twórczości artysty, uzupełniony o unikalne zdjęcia, niepublikowane wywiady i filmy dokumentalne.
więcej o Podsumowanie wystawy Zdzisława Beksińskiego

Studencki Tydzień Sztuki

10.03.2016
Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego serdecznie zaprasza wszystkich studentów na trzecią edycję Studenckiego Tygodnia Sztuki, która odbędzie się w dniach 15 do 20 marca 2016 roku. Poza darmowym wstępem do muzeów Samorząd Studentów przygotował mnóstwo wydarzeń towarzyszących: oprowadzania kuratorskie po wystawach, warsztaty, dyskusje, pokazy filmów, spotkania z artystami, lekcje muzealne i wiele innych.
więcej o Studencki Tydzień Sztuki

Corpus Studiosorum Universitatis Iagellonicae

09.03.2016
W czwartek 25 lutego 2016 roku w Librarii Collegium Maius miała miejsce promocja publikacji autorstwa Mieczysława Barcika, Adama Cieślaka, Pawła Gaszyńskiego, Danuty Grodowskiej-Kulińskiej, Urszuli Perkowskiej oraz Przemysława M. Żukowskiego pod redakcją prof. Krzysztofa Stopki.
więcej o Corpus Studiosorum Universitatis Iagellonicae

23.02.2016
W czwartek 25 lutego br. o godz. 17:00 w Librarii Collegium Maius odbędzie się promocja publikacji pt. Corpus Studiosorum Universitatis Iagellonicae 1850/51-1917/18 autorstwa Mieczysława Barcika, Adama Cieślaka, Pawła Gaszyńskiego, Danuty Grodowskiej-Kulińskiej, Urszuli Perkowskiej oraz Przemysława M. Żukowskiego pod redakcją prof. Krzysztofa Stopki
więcej o Promocja publikacji "Corpus Studiosorum Universitatis Iagellonicae 1850/51-1917/18"