Web Content Display Web Content Display

Skip banner

Web Content Display Web Content Display

Web Content Display Web Content Display

Małopolska Noc Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim

Małopolska Noc Naukowców na Uniwersytecie Jagiellońskim

 

Już 26 września 2014 r. Uniwersytet Jagielloński po raz kolejny otworzy szeroko drzwi do swoich pracowni, laboratoriów i sal wykładowych. Podczas Nocy Naukowców w ten fascynujący świat nauki wprowadzi nas ponad 500 naukowców, doktorantów i studentów.

Małopolska Noc Naukowców zyskała już tysiące zwolenników. Największym zainteresowaniem, na co wskazują tłumy zwiedzających, cieszy się jednak program przygotowany przez Uniwersytet Jagielloński, a to za sprawą badań prowadzonych z różnych dziedzin nauki, zarówno humanistycznych jak i ścisłych.

W tym roku w wydarzeniu weźmie udział aż 25 jednostek uniwersyteckich, które przygotowały imponujący program warsztatów, eksperymentów, konkursów, spotkań z wybitnymi naukowcami i wiele innych atrakcji.

Egzamin na czarodzieja

Podczas tej naukowej nocy dowiesz się m.in. czy warto mieć PeHa?, jak z mąki zrobić kamizelkę kuloodporną? co wróżą chmury?, jak wyhodować skórę w butelce? Będziesz miał okazję zdać egzamin na czarodzieja, odnaleźć swojego bliźniaka genetycznego, poznać zasady budowy i projektowania herbów, uczestniczyć w lekcjach języka chińskiego czy przymierzyć tradycyjne stroje azjatyckie i odbyć kurs drapowania sari.

 

Program Małopolskiej Nocy Naukowców 2014 na UJ: http://www.nocnaukowcow.malopolska.pl/index.php/rejestracja?task=view_category&category_id=14

 

Uwaga! Na niektóre wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rejestracja.

 

Poprzednie edycje Nocy Naukowców na UJ:

http://www.cittru.uj.edu.pl/nauka-promocja/wydarzenia/widowiska

 

Koordynatorem Małopolskiej Nocy Naukowców jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Noc Naukowców stanowi część ogólnoeuropejskiej inicjatywy Komisji Europejskiej realizowanej w ramach Programu Ramowego Horyzont 2020, Akcji Marie Curie.

Published Date: 17.09.2014
Published by: Franciszek Wasyl