Promocja książki "Zabytki muzyczne w zbiorach Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego"

Termin: 15.06.2016

W dniu 15 czerwca br. o godz. 17:00 miała miejsce promocja książki "Zabytki muzyczne w zbiorach Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Praca zbiorowa pod redakcją Renaty Suchowiejko".

Dzieło stanowi pierwszą prezentację bogatego zespołu zabytków muzycznych ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to pełne opracowanie ok. 700 muzykaliów, które nie były dotychczas przedmiotem badań. Kolekcja obejmuje instrumenty i akcesoria muzyczne (48 obiektów), pamiątki po kompozytorach (107 obiektów), płyty perforowane, rolki pianolowe i rolki do orchestrionu (527 obiektów) oraz kilkanaście elementów uzupełniających. Wydarzenie odbyło się w Librarii Collegium Maius.

Tytuł jest dostępny do nabycia w sklepiku muzealnym Negotiolum.

Data opublikowania: 15.06.2016