Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Inauguracja roku akademickiego

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zaprasza na uroczyste rozpoczęcie 655. roku akademickiego w naszej uczelni.

Uroczystość w Auditorium Maximum poprzedzi msza święta, którą o godz. w 9.00 w kolegiacie św. Anny odprawi arcybiskup Marek Jędraszewski.

Po mszy, z Collegium Maius wyruszy orszak profesorów UJ, który ulicami Krakowa przejdzie do Auditorium Maximum. Jest to jedyna w ciągu roku okazja, aby zobaczyć profesorów i władze Uniwersytetu Jagiellońskiego występujących publicznie w tradycyjnych ubiorach akademickich. Reprezentowany będzie każdy z szesnastu wydziałów UJ, a każdy z profesorów ubrany będzie w togę, której kolor symbolizuje dany wydział.

Podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego, która rozpocznie się o godz. 11.00 w auli Auditorium Maximum UJ dokonana zostanie immatrykulacja studentów reprezentujących wszystkie wydziały uniwersytetu, a także wręczenie nagród Rektora UJ "Laur Jagielloński" oraz dyplomów gratulacyjnych zdobywcom grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Ryszard Markiewicz.

Transmisję z uroczystości w Auditorium Maximum UJ można będzie oglądać na stronie www.uj.edu.pl/video.

Na zakończenie tego uroczystego dnia odbędzie się koncert z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca UJ "Słowianki", który odbędzie się o godz. 17.00 w Auditorium Maximum UJ.

UWAGA!

W związku z przejściem orszaku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym:

  • w godz. 7.00-11.00 na ul. św. Anny, na odcinku od ul. Podwale do ul. Jagiellońskiej, obowiązuje czasowy zakaz ruchu i zatrzymywania;

  • od ok. godz. 10.15 -11.00, w czasie planowanego przejścia orszaku z Collegium Maius do Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 33, wystąpią chwilowe ograniczenia ruchu na skrzyżowaniu ulic Straszewskiego i Piłsudskiego oraz ulicach: Piłsudskiego, Wenecja i Krupnicza.

Prosimy zwrócić uwagę na nowe znaki drogowe.

Przepraszamy za utrudnienia, równocześnie serdecznie zapraszając Mieszkańców Krakowa na trasę orszaku profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data opublikowania: 01.10.2018
Osoba publikująca: Paweł Siemianowski