Małopolska Noc Naukowców 2019

Tegoroczna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego to najnowsza wystawa czasowa pt. „Machinae Calculatoriae” oraz warsztaty i eksperymenty. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do zapoznania się z interaktywnymi modelami przyrządów matematycznych, dzięki którym będą mogli spróbować samodzielnie przeprowadzić obliczenia i poznać zasady działania przyrządów.

Czym są kolorowe cienie? Na czym polega składanie barw? Jak ułatwić sobie obliczenia matematyczne? Na te i inne pytania odpowiedzą eksperymenty wykonywane przez uczestników podczas spotkania pt. „Kolory” i „Mechanika obliczeń”.

Wydarzenia Małopolskiej Nocy Naukowców odbędą się w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego 27 września (piątek) w godz. 18:00-22:00. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje rejestracja dostępna pod linkiem: http://mnn2019.systemcoffee.pl/
Liczba miejsc ograniczona, zapraszamy!

Regulamin MNN 2019 (PDF)

Data opublikowania: 25.09.2019