Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Noc Muzeów w Krakowie odwołana

Noc Muzeów w Krakowie odwołana

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że NOC MUZEÓW W KRAKOWIE, która miała odbyć się w dn. 15/16 maja 2020 roku została odwołana. Jako wydarzenie o charakterze masowym z uwagi na panującą sytuację epidemiczną nie może zaistnieć w dotychczasowej formie. Pamiętamy jednak, ze Międzynarodowy Dzień Muzeów przypada 18 maja i będziemy go świętować w nowej odsłonie.

KOMUNIKAT

 

Stałej Konferencji Dyrektorów Muzeów Krakowskich

oraz

Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa

 

w sprawie odwołania Nocy Muzeów w Krakowie

 

Z uwagi na panującą w Polsce epidemię koronawirusa, zamknięciem dla publiczności wszystkich instytucji kultury oraz wprowadzeniem przez rząd RP kolejnych zakazów i ograniczeń, planowana w terminie 15/16 maja tego roku NOC MUZEÓW W KRAKOWIE nie odbędzie się!

W sytuacji, kiedy cały świat zmaga się z epidemią, naszym obowiązkiem jest zapewnienie ciągłości funkcjonowania instytucji oraz zabezpieczenie naszego wspólnego dobra, jakim są zbiory muzealne.

Mimo wielu ograniczeń krakowskie muzea kontynuują swoją misję. Każde z nich, w miarę swoich możliwości i posiadanych zasobów, stara się utrzymywać kontakt z publicznością poprzez swoje strony internetowe oraz media społecznościowe. W ten sposób, na niespotykaną do tej pory skalę, muzea są nadal „otwarte”, udostępniając swoje zbiory on-line, organizując wirtualne oprowadzania po zamkniętych dla zwiedzających galeriach i wystawach, czy przygotowując specjalne zajęcia edukacyjne czy wykłady. Ta wielka aktywność placówek muzealnych oraz innych instytucji kultury to zjawisko, które ma już charakter globalny. Muzea i muzealnicy chcą być i są blisko ludzi, każdego dnia udowadniając, że nawet w „czasach zarazy” jest to możliwe.

Tak jak wszyscy czekamy na moment, w którym będziemy znowu mogli wyjść na ulicę, wrócić do normalnej pracy, kiedy ponownie otworzymy drzwi do nie tylko krakowskich muzeów.

Katarzyna Olesiak

Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Urzędu Miasta Krakowa

 

Marek Świca

Przewodniczący Stałej Konferencji Muzeów Krakowskich -
Dyrektor Muzeum Fotografii w Krakowie