Dzień Otwarty Magistratu

W dniu 4 czerwca br. odbędzie się Dzień Otwarty Magistratu. Z tej okazji zapraszamy do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego i na nasze stoisko przy ul. Franciszkańskiej 4. Na zwiedzających czekają liczne atrakcje, o których można przeczytać po otwarciu artykułu.

W programie znajdują się m.in.:

„Czego Kopernik uczył się w Krakowie?"

Dla kogo: rodziny z dziećmi powyżej 5 roku życia

Zapisy: wejściówki do pobrania podczas trwania wydarzenia na stoisku informacyjnym na skwerze przy ul. Franciszkańskiej 4

Limit osób w grupie: 20

Godziny: 12:00, 13:00, 14:00

Opis: oprowadzanie po ekspozycji głównej Muzeum UJ ze szczególnym uwzględnieniem postaci Mikołaja Kopernika i jego dokonań, prezentacja przyrządów astronomicznych i ich działania.

Spacer po kwartale uniwersyteckim śladami Astronoma

Dla kogo: rodziny z dziećmi

Zapisy: podczas wydarzenia na stoisku informacyjnym na skwerze przy ul. Franciszkańskiej 4

Limit osób w grupie: 30

Godziny: 12:20, 13:20

Opis: spacer śladami Mikołaja Kopernika, start ul. Franciszkańska, przez ulicę Gołębią do pomnika na Plantach, Collegium Minus aż do dziedzińca Collegium Maius.

„Zabawy średniowiecznych żaków”

Dla kogo: dzieci (z opiekunami) w wieku 7-14 lat

Limit w grupie: 20 osób

Godziny: 12:00, 13:00, 14:00

Opis: warsztaty dla dzieci, które dotyczyć będą codziennego życia i rozrywek krakowskich żaków w czasach Kopernika, będzie można zagrać w średniowieczną grę planszową „młynek”.

*Wystawa „Mikołaj Kopernik i Uniwersytet Jagielloński na krakowskich pocztówkach oraz na znaczkach pocztowych Polski i całego świata” w kawiarni u Pęcherza. Godziny: 10:00-17:30

Skwer przy ul. Franciszkańskiej 4

Doświadczalnia Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius: eksperymenty z różnych dziedzin nauki, gra „Gaudeamus” - budowanie średniowiecznego uniwersytetu w ramach gry planszowej.

Godziny: 11:00-16:30

Zapraszamy!

Więcej atrakcji: https://www.krakow.pl/aktualnosci/271719,26,komunikat,ten_dom_to_bedzie_kosmos_.html