Pomiń baner

Obiekt kwartału
„Obiekt kwartału” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przedstawić Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W tym miesiącu przedstawiamy kolejną część opowieści o berle kardynała Bernarda Maciejowskiego (zm. 1608 r.).
21.05.2024
więcej o Obiekt kwartału
Obiekt kwartału
„Obiekt kwartału” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przedstawić Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W tym miesiącu prezentujemy berło kardynała Bernarda Maciejowskiego (zm. 1608 r.).
30.04.2024
więcej o Obiekt kwartału
W dniu 16 maja 2024 r. w murach Collegium Maius odbędzie się sesja naukowa poświęcona roli muzeów uczelni wyższych w definiowaniu, ochronie i upowszechnianiu dziedzictwa kulturowego. Otwórz artykuł, aby przeczytać pełny plan wydarzenia.
30.04.2024
więcej o Sesja naukowa „Dziedzictwo uczelni. Rola muzeów uczelni wyższych w definiowaniu, ochronie i upowszcechnianiu dziedzictwa kulturowego”