Otwarcie Muzeum dla zwiedzających

Otwarcie Muzeum dla zwiedzających

07.05.2021
Od 5 maja br. dziedziniec Muzeum jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-17:00. Od 10 maja br. ekspozycja główna Muzeum jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-14:30 (w godz. 12:30-13:00 trwa przerwa techniczna).
więcej o Otwarcie Muzeum dla zwiedzających
Newsletter Muzeum UJ Collegium Maius

Newsletter Muzeum UJ Collegium Maius

26.04.2022
Ukazał się szesnasty numer muzealnego newslettera, czasopisma rozsyłanego za pomocą poczty elektronicznej, odwołującego się do wydarzeń związanych z działalnością naszego muzeum.
więcej o Newsletter Muzeum UJ Collegium Maius
Żegnamy dr. Stanisława Dziedzica

Żegnamy dr. Stanisława Dziedzica

09.04.2021
Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego, historyk literatury, publicysta, wieloletni dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, wicedyrektor Biura Jubileuszowego 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego, członek Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa.
więcej o Żegnamy dr. Stanisława Dziedzica
Komu powinniśmy być wdzięczni? O odnowieniu Uniwersytetu Krakowskiego

Komu powinniśmy być wdzięczni? O odnowieniu Uniwersytetu Krakowskiego

08.04.2021
Tematem drugiego wywiadu z serii #historiUJemyLIVE będzie sprawa odnowienia Uniwersytetu Krakowskiego w 1400 r. Tylko pozornie wszystko wydaje się być dobrze znane, a pytań jest wiele.
więcej o Komu powinniśmy być wdzięczni? O odnowieniu Uniwersytetu Krakowskiego
Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

01.04.2021
Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, przepełnionych wiarą, nadzieją i miłością oraz radosnego, wiosennego nastroju życzy dyrekcja oraz pracownicy Muzeum.
więcej o Życzenia świąteczne