Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

sierpień 2204

22032024
Poprzedni tydzień
Następny tydzień

Dzień Otwarty UJ 2024

Data: 24.08.2204
Dzień Otwarty UJ 2024

W dniu 22 marca Muzeum UJ Collegium Maius (ul. Jagiellońska 15) zaprasza uczestników Dni Otwartych UJ na odkrywanie historii uczelni na wiele sposobów. Przygotowaliśmy dla Was specjalny program, a darmowe wejściówki są do odbioru na stoisku Muzeum w Auditorium Maximum. Przeczytaj więcej informacji po otwarciu artykułu.

Zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji instrumentów naukowych

Zbiórka przy studni na dziedzińcu, wejścia o 13:00, 14:00, 15:00, limit miejsc do 15 osób w grupie, czas trwania: ok. 60 minut.

Poznajcie historię Uniwersytetu i rozwoju nauk w Krakowie, oglądając kolekcje naukowych instrumentów oraz zbiory sztuki gromadzonej przez wieki na Uniwersytecie.

 

Warsztaty plastyczne „Astronomiczny kolaż"

Można wejść w dowolnym momencie w godz. 11:00-14:00, warsztaty odbywają się na wystawie interaktywnej, limit miejsc: do 50 osób.

Używając dawnych astrologicznych rycin, map nieba i innych elementów stwórzcie swój wyjątkowy kolaż, przy okazji dowiadując się co nieco o dawnej astronomii w historycznym lektorium, gdzie uczył się niegdyś także Mikołaj Kopernik.

 

Sesja planszówkowa z grą „Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet"

Salka kinowa, za kasą biletową, godz. 15:00, czas trwania: 120 minut, limit miejsc: 16 osób).

W pierwszej grze planszowej wydanej przez Uniwersytet wcielcie się w Kazimierza Wielkiego, Jadwigę, Jagiełłę czy biskupa Oleśnickiego i rywalizujcie o to, kto pierwszy założy średniowieczny Uniwersytet. W ramach sesji wytłumaczymy Wam zasady gry i będziecie mieli okazję zagrać