Koncert grupy dętej AGUNDO-Brass

Termin: 19.09.2014

W piątek 17. października 2014 o godzinie 11.00 na dziedzińcu Collegium Maius będzie miał miejsce koncert grupy dętej AGUNDO-Brass oraz kwartetu wokalnego AGUNDO-Vokalensemble ze Szkoły Muzycznej AGUNDO z Erpel nad Renem w Niemczech.

Artyści wystąpią w strojach średniowiecznych i wykonają utwory z  epoki renesansu takich kompozytorów jak T. Susato, L. Fechner, M. von Essen, Mikołaj z Krakowa, M. Franck. Obok madrygałów i motetów zabrzmią także „Gaude Mater Polonia", „Gaude amus igitur" a także „Ballada o rycerzu Dominiku" (komp. M.Steitz).

Występ ten jest częścią tournee koncertowego, na które uczniowie AGUNDO zostali zaproszeni przez Prywatną Profesjonalną Szkołę Muzyczną z Krakowa. Projekt realizowany we współpracy z Fundacją SONORAMENTE.

Wstęp wolny! Zapraszamy.

Data opublikowania: 19.09.2014