Fotografie z kolekcji Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Dzienniku Polskim

15.12.2015
Do 19 marca włącznie, w każdy wtorek, środę, czwartek i sobotę w Dzienniku Polskim w ramach kolekcji „KRAKÓW na starych fotografiach" ukazywać się będą fotografie autorstwa Franciszka Kleina. Zdjęcia pochodzą ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego i zostały wykonane w latach 1908 - 1913.
więcej o Fotografie z kolekcji Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Dzienniku Polskim

Doroczne porządki w Muzeum

15.12.2015
Zakończyły się doroczne porządki w salach ekspozycyjnych naszego Muzeum, co oznacza, że do zwiedzania przywrócono stałą część ekspozycji (od Librarii do Auli) oraz 2. część ekspozycji (m.in. z wystawą instrumentów naukowych oraz galerią rzeźby średniowiecznej). Z kolei do 18 marca br. Klatka Rektorska i sala im. M. Bobrzyńskiego będą niedostępne z powodu prac związanych z wymianą chodnika.
więcej o Doroczne porządki w Muzeum

Katalog do wystawy "Rzecz o roku 1863" dostępny na rynku księgarskim

15.12.2015
Na krakowskim rynku wydawniczym pojawiła się nowa obowiązkowa pozycja – publikacja pt. „Rzecz o roku 1863. Uniwersytet Jagielloński wobec powstania styczniowego". Publikacja towarzyszy wystawie o tym samym tytule. Katalog można nabyć w sklepiku muzealnym Negotiolum oraz Księgarni Akademickiej przy ul. Św. Anny 6.
więcej o Katalog do wystawy "Rzecz o roku 1863" dostępny na rynku księgarskim