Pomiń baner

więcej o „Jeżeli…"

Festiwal Nauki w Collegium Maius

04.01.2016
Zapraszamy do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w najbliższy czwartek i piątek 16 i 17 maja w godz. 11:00-17:00 na pokaz technik graficznych, badanie pH papieru, uzupełnianie ubytków masą papierową, czerpanie papieru, metody konserwacji skóry
więcej o Festiwal Nauki w Collegium Maius
wydarzenie

Majówka powstańcza z zespołem "Promyki Krakowa"

30.12.2015
Zapraszamy na majówkę powstańczą z zespołem „Promyki Krakowa", która odbędzie się 10 maja br. o godz. 17:00 w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius. W ramach obchodów 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego będziemy mogli dzięki specjalnie przygotowanym na tą okazję śpiewnikom nucić pieśni m.in. „Marsz Żuawów", „Pieśń o wolności" czy „Czarna sukienka"
więcej o Majówka powstańcza z zespołem "Promyki Krakowa"

Pokaz filmu "Rok 1863"

30.12.2015
W czwartek 18 kwietnia br. w Auli Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się krakowska premiera filmu "Rok 1863" w reżyserii E. Puchalskiego. Muzykę do filmu skomponował Michał Lorenc. W filmie występują autentyczni powstańcy styczniowi
więcej o Pokaz filmu "Rok 1863"

Niech się stanie Uniwersytet

29.12.2015
W kwietniu br. mija dokładnie 650 lat od czasu, kiedy papież Urban V przychylił się do prośby króla Polski Kazimierza Wielkiego na utworzenie w Krakowie Uniwersytetu. Poniżej przedstawiamy fragment papieskiego dokumentu, zakończonego historycznym "fiat"
więcej o Niech się stanie Uniwersytet