Niech się stanie Uniwersytet

29.12.2015
W kwietniu br. mija dokładnie 650 lat od czasu, kiedy papież Urban V przychylił się do prośby króla Polski Kazimierza Wielkiego na utworzenie w Krakowie Uniwersytetu. Poniżej przedstawiamy fragment papieskiego dokumentu, zakończonego historycznym "fiat"
więcej o Niech się stanie Uniwersytet

30.12.2015
Już w czwartek 18 kwietnia br. o godz. 17:00 w Auli Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ul. Jagiellońskiej 15 (wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona) rozpocznie się krakowska premiera filmu „ROK 1863" (1922) w reżyserii Edwarda Puchalskiego
więcej o Pokaz filmu "Rok 1863" z 1922 roku w reżyserii E. Puchalskiego, muzyka Michał Lorenc

04.01.2016
Serdecznie zapraszamy na nową wystawę czasową "Okupacyjny Kraków - fotografie i dokumenty", zorganizowaną przez Stradomskie Centrum Dialogu przy współpracy z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wernisaż wystawy odbędzie się 26.03 o godzinie 16:00 w Galerii Stradomskiego Centrum Dialogu. Na zdjęciach zobaczymy zarówno okupacyjny Kraków, jak i historię rodzin Ryszarda Oresa i Stelli Muller-Madej (autorki książki "Oczami dziecka - dziewczynka z Listy Schindlera"). Dodatkowo na wystawie można zobaczyć pamiątki z biura Oskara Schindlera, niedawno odzyskane elementy kultu religijnego Żydów, dokumenty i inne pamiątki.
więcej o Wystawa "Okupacyjny Kraków - fotografie i dokumenty" w Galerii Stradomskiego Centrum Dialogu

Noc Muzeów 2013 w Maius - program

04.01.2016
Noc Muzeów już w najbliższy piątek, 17 maja. Przygotowaliśmy dla Was kilka atrakcji
więcej o Noc Muzeów 2013 w Maius - program
wydarzenie

Wystawa "Drzwi do raju. Kurdystan iracki z innej perspektywy"

30.12.2015
Od 21 marca w piwnicach Collegium Maius dostępna jest nowa czasowa ekspozycja pt. „Drzwi do raju. Kurdystan iracki z innej perspektywy".
więcej o Wystawa "Drzwi do raju. Kurdystan iracki z innej perspektywy"