Gala finałowa konkursu "Żaczek"

W dniu 7 kwietnia w Auli Muzeum UJ odbyła się uroczysta gala finałowa konkursu „Żaczek", organizowanego już po raz piąty przez Akademię Żakowską i Stowarzyszenie Szersze Horyzonty we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie.

Żaczek Krakowski to konkurs dla uczniów drugiej klasy szkoły podstawowej, w ramach którego dzieci najpierw  poznają miejsca, fakty i legendy związane z najstarszą polską uczelnią – Uniwersytetem Jagiellońskim, a następnie w grupach przygotowują prace konkursowe, tzw.  „KSIĘGI – SKARBNICE WIEDZY", w których prezentują wiedzę nabytą podczas wycieczek i warsztatów.

Po burzliwych obradach, spośród 129 prac, jury wyłoniono najpiękniejsze księgi, które zachwycają zarówno poziomem merytorycznym jak i estetycznym. Nagrody wręczono po oficjalnym otwarciu gali przez dyrektora Muzeum profesora Krzysztofa Stopkę. Największe wrażenie zrobiła księga wykonana przez klasę II a ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Krakowie.

Gratulujemy serdecznie zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom! Prace będzie można podziwiać na wystawie pokonkursowej organizowanej w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla Dzieci przy  ul. Rajskiej 1 w Krakowie w terminie od dnia rozdania nagród (tj. 07.04) do końca kwietnia.

Więcej informacji na temat konkursu: