Wieczór z Jane W. Stirling

Wieczór z Jane W. Stirling to tytuł przedsięwzięcia, jakie miało miejsce w sobotę 23 kwietnia br. w Sali Zielonej Collegium Maius.

Wieczór z Jane W. Stirling to tytuł przedsięwzięcia jakie miało miejsce w sobotę 23 kwietnia br. w Sali Zielonej Collegium Maius. Chcąc złożyć hołd szkockiej arystokratce i uczennicy Fryderyka Chopina, której zawdzięczamy ocalenie spuścizny po kompozytorze, twórcy projektu theAboutProject.com wyruszyli w podróż tropem brytyjskich wojaży muzyka. Podczas spotkania w Collegium Maius pomysłodawcy projektu – Marcin Jaroszek i Marek Kucharski zapoznali publiczność z zakątkami Londynu w których mieszkał, bywał lub koncertował Fryderyk Chopin oraz Szkocją i posiadłością rodziny Stirlingów. Spotkanie w Sali Zielonej uświetnił krótki koncert Anny Dębowskiej, która na fortepianie marki Pleyel z 1847 zagrała m.in. Nokturny w op. 55 f-moll nr 1 i Es-dur nr 2, Mazurka B-dur op. 7 nr 1, Preludium Des-dur op. 28 nr 15. Ukoronowaniem wieczoru było odczytanie listu przesłanego przez Patricka Stirlinga – Aird z Kippenross w Szkocji, potomka Jane W. Stirling, który wyraził wdzięczność za przypomnienie postaci swojej wielkiej antenatki.

Data opublikowania: 02.05.2016