Finisaż wystawy „Od radiowęzłów do rozgłośni uniwersyteckiej. Alma Radio 1957-1993”

Zapraszamy na finisaż wystawy „Od radiowęzłów do uniwersyteckiej rozgłośni. Alma Radio (1957-1993)”, które odbędzie się 31 maja (środa) 2017 roku o godz. 16:00. W Auli Jagiellońskiej Collegium Maius odbędzie się spotkanie z pracownikami Archiwum Uniwersytetu Jagiellońskiego prowadzącymi prace nad digitalizacją materiałów związanych z działalnością rozgłośni. Podsumowaniem spotkania będzie dyskusja poświęcona roli Alma Radio w ówczesnym życiu studenckim, w której wezmą udział zaproszeni goście, m.in. twórcy rozgłośni Alma Radio. Wstęp wolny.

Wystawa prezentuje historię uniwersyteckiej radiostacji, przypomina sylwetki osób z nią związanych oraz przedstawia treści programowe transmitowane przez rozgłośnię. Tłem tej opowieści są wydarzenia lat 1957–1993, widziane najpierw przez pryzmat radiowęzłów w domach studenckich uczelni, a od 1974 r. Studia Radiowego UJ Alma Radio. Na wystawie będzie można m. in. zobaczyć zrekonstruowane studio radiowe, usłyszeć fragmenty audycji nadawanych przez Alma Radio oraz wypowiedzi radiowców tworzących uniwersyteckie radio.

Celem wystawy jest upamiętnienie pierwszej uniwersyteckiej rozgłośni oraz podkreślenie jej roli jako ówczesnego medium społecznościowego. Radiostacja funkcjonowała jako element życia studenckiego, zajmowała istotne miejsce w kształtowaniu życia towarzyskiego i kulturalnego, stanowiła platformę komunikacji między studentami.

Wystawa będzie czynna od 22 kwietnia do 31 maja.

W poniedziałki, środy i piątki w godz. 10-16.00, we wtorki i czwartki w godz. 10-18.00, a w soboty w godz. 10-14.00. Wstęp wolny.

Data opublikowania: 28.03.2017
Osoba publikująca: Jakub Osiecki