05.03.2018
W dniu 15 marca w Librarii Collegium Maius odbył się odczyt prof. dra hab. Wojciecha Bałusa pt. „Nowy haft na słabej tkance przeszłości”. Karol Estreicher i Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego
więcej o „Nowy haft na słabej tkance przeszłości”. Karol Estreicher i Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego

Zaproszenie na spotkanie poświęcone pamięci Mariana Kęska

02.02.2018
Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Stowarzyszenie Absolwentów UJ serdecznie zapraszają na spotkanie poświęcone pamięci Mariana Kęska (1944 - 2016) - historyka i politologa, absolwenta UJ, wieloletniego pracownika Biblioteki Jagiellońskiej, w dniu 22 marca 2018 r. o godz. 17 w Collegium Maius.
więcej o Zaproszenie na spotkanie poświęcone pamięci Mariana Kęska
wydarzenie wiadomość

Wręczenie złotego Medalu Fromborskiego doktor Agacie Kołodziejczyk

26.01.2018
Dnia 24 stycznia 2018 roku w Librarii Collegium Maius odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia złotego Medalu Fromborskiego doktor Agacie Kołodziejczyk. Pani doktor Agata Kołodziejczyk jest jedną z inicjatorek utworzenia pierwszej w Polsce bazy kosmicznej. Projekt został realizowany we współpracy ze spółką Space Garden, Obserwatorium Astronomicznym Królowej Jadwigi i Europejską Agencją Kosmiczną.
więcej o Wręczenie złotego Medalu Fromborskiego doktor Agacie Kołodziejczyk

W samo południe z Fryderykiem Chopinem i Jane Stirling

22.01.2018
W ramach cyklu wydarzeń pod wspólnym tytułem "W samo południe z Fryderykiem Chopinem i Jane Stirling" serdecznie zapraszamy na wykład „Paryż Chopina – Chopin Paryża” Ewy Chamczyk z Uniwersytetu Warszawskiego, który odbędzie się już za tydzień, we wtorek 19 czerwca b.r. o godz. 12.00 w Sali Zielonej Muzeum UJ Collegium Maius.
więcej o W samo południe z Fryderykiem Chopinem i Jane Stirling

SPiN Day 2017

13.12.2017
W dniu 10 listopada 2017 roku w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego odbyła się tegoroczna wydarzenia pod nazwą SPiN Day. Dla uczestników udostępniono wystawę interaktywną „Nauki dawne i niedawne”, na której widzowie dzięki wykonywaniu prostych doświadczeń mogli zapoznać się ze zjawiskami z wybranych dziedzin wiedzy takich jak: ruch falowy czy historia instrumentów obliczeniowych. Nie zabrakło również warsztatów matematycznych, malowania światłem i tworzenia witraży