Spacer po Uniwersytecie Jagiellońskim

Termin: 15.04.2014

Spacer po Uniwersytecie Jagiellońskim

W niedzielę 11 maja zapraszamy do odwiedzenia magicznych miejsc w kwartale akademickim, gdzie historia łączy się z teraźniejszością. Zapraszamy na spacer przez Collegium Maius, nieznane lub mniej znane dziedzińce Uniwersytetu, Ogród Profesorski, aż po Collegium Novum. Na wędrówkę śladem historii i nauki zabiorą Państwa przewodnicy i kustosze Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Dwa programy:

1.Spacer przez dziedzińce Uniwersytetu Jagiellońskiego do Collegium Novum

Grający zegar z orszakiem postaci uniwersyteckich, nie udostępniane na co dzień przejście pomiędzy Dziedzińcem Huta a Dziedzińcem Arkadowym, wizyta w Auli Collegium Novum to tylko niektóre atrakcje, do których zabiorą Państwa przewodnicy muzealni.

Spotkanie na Dziedzińcu Huta (ul. Św. Anny 10), przejście do Collegium Nowodworskiego, następnie na Dziedziniec Arkadowy (wysłuchanie grającego zegara), przejście Długą Sienią do Ogrodu Profesorskiego, opowieść o kwartale uniwersyteckim, przejście pod Dąb Wolności. Wizyta w słynnej Sali 56 (Sonderaktion Krakau) i Auli Collegium Novum.

Godzina 11:00, 12.00, 13.00 (w jęz. angielskim), 14.00, 15.00, 16.00 (w jęz. angielskim), 17.00,18:00

Czas przejścia: ok. 45 min.

Miejsce: Dziedziniec Huta Collegium Maius, ul. Św. Anny 10

Rezerwacja: bez rezerwacji

2.Zwiedzanie Muzeum Collegium Maius – ekspozycja „od Librarii do Auli"

Zobaczyć Skarbiec? Obejrzeć insygnia najstarszego uniwersytetu w Jubileusz jego 650-lecia? Usiąść w stallach Auli Jagiellońskiej, w której Jan Paweł II odbierał doktorat honoris causa? Zapraszamy w podróż po najstarszej siedzibie Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius.

Godzina: 11:00, 11.30, 12.00 (w jęz. angielskim), 12.30, 13.00, 13.30, 14.00, 14.30, 15:00 (w jęz. angielskim)
Wielkość grupy: maksymalnie 20 osób
Czas przejścia ok. 35 min.
Miejsce: Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15
Rezerwacja: bez rezerwacji

Data opublikowania: 15.04.2014