Życzenia świąteczne

Życzenia świąteczne

23.12.2021
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i nadchodzącego Nowego Roku życzymy Państwu zdrowia, pogody ducha i wiary w lepsze jutro, a także wszelkiej pomyślności i radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Dyrekcja i pracownicy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius
więcej o Życzenia świąteczne
Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet

Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet

03.04.2024
Uniwersytet Jagielloński prezentuję pierwszą grę planszową „Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet”. Przenieś się sześć wieków wstecz do średniowiecznego Krakowa i zostań jedną z historycznych postaci – Jadwigą Andegaweńską, Władysławem Jagiełłą, Kazimierzem Wielkim lub kardynałem Zbigniewem Oleśnickim. Zbuduj najstarszy polski uniwersytet słynny na całą Europę!
więcej o Gaudeamus! Zbuduj średniowieczny uniwersytet
SPiN Day 2021

SPiN Day 2021

05.11.2021
W ramach tegorocznej edycji SPIN DAY - Międzynarodowego Dnia Centrów i Muzeów Nauki zapraszamy 10 listopada br. (środa) do Muzeum UJ. Z biletem za symboliczną złotówkę (do nabycia w kasie Muzeum od dzisiaj) można obejrzeć dwie wystawy czasowe i wziąć udział w warsztatach.
więcej o SPiN Day 2021
Nowa wystawa czasowa

Nowa wystawa czasowa

31.01.2022
Zpraszamy do zwiedzania nowej wystawy pt. „W nurcie czasu. Romuald Oramus: malarstwo i grafika z lat 1981–2021”. Dla prezentowanej w lektoriach Collegium Maius wystawy główną inspiracją była seria malarska i graficzna z motywami średniowiecznych katedr.
więcej o Nowa wystawa czasowa
Wyróżnienie dla naszego Muzeum

Wyróżnienie dla naszego Muzeum

21.09.2021
Informujemy, że nasze działania edukacyjne zostały docenione przez wydawnictwo edukacyjne Twinkl Polska, a strona została uwzględniona w rankingu „Najciekawsze Muzea w Polsce - Małopolska”. Zapraszamy do lektury.
więcej o Wyróżnienie dla naszego Muzeum