Zmiany w zwiedzaniu ekspozycji

27.02.2020
W Muzeum UJ odbywają się doroczne porządki, dlatego I i II część ekspozycji będzie udostępniana wymiennie. Od 27 lutego do 3 marca 2020 r. z ruchu zostanie wyłączona I część ekspozycji, dlatego zwiedzanie będzie się odbywało od Auli Jagiellońskiej do Librarii (przez m.in. Zieloną Salę, Salę im. Komisji Edukacji Narodowej, Salę z Globusami). Od 4 do 12 marca II część ekspozycji będzie niedostępna, dlatego zapraszamy do zwiedzania Muzeum na trasie od Librarii do Auli.
więcej o Zmiany w zwiedzaniu ekspozycji

Światowy Dzień Kota w Collegium Maius

17.02.2020
W dniu 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji przygotowaliśmy pokaz „kocich” obiektów z kolekcji Muzeum UJ w Librarii, który będzie można oglądać do poniedziałku 24 lutego br.
więcej o Światowy Dzień Kota w Collegium Maius

Kalendarz Muzeum UJ Collegium Maius 2020

09.01.2020
Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowało w tym roku wyjątkowy kalendarz na rok 2020. Autorzy skoncentrowali się na wyjatkowo bogatych zbiorach monet i medali znajdujących się w posiadaniu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Każdy z obiektów został opracowany merytorycznie przez Włodzimierza Kiszę.
więcej o Kalendarz Muzeum UJ Collegium Maius 2020

Bożonarodzeniowa choinka na dziedzińcu Collegium Maius

11.12.2019
W Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius zmieniamy już nastrój na świąteczny. Pomimo, iż aura raczej jesienna niż zimowa, a śniegu jeszcze brak postanowiliśmy zmienić wystrój dziedzińca Collegium Maius na bardziej bożonarodzeniowy. Tych pragnących na chwilę odpocząć od świątecznych porządków i pędzących w pogoni za zakupami zapraszamy na chwilę wytchnienia na urokliwy dziedziniec Collegium Maius. Informujemy równocześnie, że wejście na dziedziniec Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku (tj. do 6 stycznia 2019) będzie otwarte dla zwiedzających do godz. 18:30
więcej o Bożonarodzeniowa choinka na dziedzińcu Collegium Maius

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich 2019

07.11.2019
Dnia 17 listopada zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich do Muzeum UJ Collegium Maius. W programie wykłady, zwiedzanie kuratorskie i wiele innych atrakcji.
więcej o Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich 2019