Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Media społecznościowe

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Z ostatniej chwili

21 marca: ekspozycja główna jest czynna od godz. 11:00
23 marca: ekspozycja główna nieczynna
24 marca: ostatnie wejście na ekspozycję główną o godz. 14:30

 

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności
Społeczność akademicka wobec zaborcy. W 160. Rocznicę powstania.
Nowa wystawa czasowa upamiętnia udział społeczność akademickiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Powstaniu Styczniowym. Przeczytaj więcej o treści wystawy po otwarciu pełnego artykułu. Wystawę można oglądać codziennie w piwnicach Collegium Maius w godz. 10:00–16.00. Wstęp wolny.
27.02.2023
więcej o Społeczność akademicka wobec zaborcy. W 160. Rocznicę powstania.
Zmiany w zasadach zwiedzenia Muzeum
Z uwagi na coroczne porządki w dniach od 1 do 16 marca Muzeum UJ udostępni zwiedzającym wyłącznie ekspozycję główną. Zwiedzanie będzie się odbywać na trasie: Libraria - Stuba Communis - Skarbiec - pokój Żołędziowskiego - pokój Grabowskiego - sala Kopernika - Aula. Zwiedzanie trwa ok. 40 minut i odbywa się wyłącznie z przewodnikiem muzealnym w grupach do 15 osób.
01.03.2023
więcej o Zmiany w zasadach zwiedzenia Muzeum
Życzenia noworoczne
W nadchodzącym roku życzymy Wam gwiazdki z nieba! Byście nie bali się marzyć i po te marzenia sięgać. Niech 2023 będzie barwny, jak bal u Kazimierza. Niech obfituje w wydarzenia warte odnotowania w kronikach. A przede wszystkim, niech przyniesie Wam mnóstwo radości.
30.12.2022
więcej o Życzenia noworoczne

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Media
Ucz się z Kopernikiem. Jak działa astrolabium?
Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu stworzonego przez Dział Oświatowy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Razem z młodym studentem Mikołajem Kopernikiem poznamy historię i zasady działania astrolabium, średniowiecznego przyrządu astronomicznego.
25.11.2022
więcej o Ucz się z Kopernikiem. Jak działa astrolabium?
Otwarcie wystawy „Bez iluzji”
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wernisażu otwierającego wystawę „Bez iluzji”, który odbył się 5 września 2022 roku w piwnicach Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
18.09.2022
więcej o Otwarcie wystawy „Bez iluzji”
Wernisaż wystawy „Kobiety pod znakiem Krzyża”
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wernisażu wystawy „Kobiety pod znakiem krzyża. Ormiańskie benedyktynki we Lwowie i ich duchowość”, który odbył się 12 sierpnia 2022 roku w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
05.09.2022
więcej o Wernisaż wystawy „Kobiety pod znakiem Krzyża”

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia
Obiekt miesiąca
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W tym miesiącu pragniemy zaprezentować kieł narwala, który przez stulecia pobudzał wyobraźnie ludzi wywołując skojarzenia z rogiem pewnego mitycznego stworzenia – jednorożca.
07.03.2023
więcej o Obiekt miesiąca
Obiekt miesiąca
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności. W tym miesiącu pragniemy zaprezentować najstarsze polskie banknoty oraz ich historię sięgającą czasów insurekcji kościuszkowskiej.
24.01.2023
więcej o Obiekt miesiąca
Obiekt miesiąca
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności. W tym miesiącu jest to zbiór obiektów związanych z historią Wydziału Lekarskiego, wśród których znajdziemy XIX i XX-wiecznie naczynia laboratoryjne m.in. narzędzia preparacyjne będące własnością prof. Henryka Hoyera mł. (lekarza, anatoma, histologa, twórcy krakowskiej szkoły zoologii), mikroskopy oraz dawne fotografie.
02.01.2023
więcej o Obiekt miesiąca

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron