Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności
Ferie z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Z okazji rozpoczynających się ferii zimowych zapraszamy wszystkich chętnych do zapoznania się z książeczką przygotowaną przez naszą koleżankę Karolinę Wawok. Jej treść stanowi wprowadzenie do tematyki zajęć online znajdujących się w ofercie naszego Muzeum.
29.12.2020
więcej o Ferie z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Życzenia świąteczne
Wesołych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku 2021 życzy dyrekcja i pracownicy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius
21.12.2020
więcej o Życzenia świąteczne
Kalendarz muzealny 2021
Już jest! Kalendarz Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius na 2021 rok. W tym roku wydawnictwo przyjęło czarno-białą oprawę, prezentując unikatowe zdjęcia z I połowy XX wieku pochodzące z muzealnej kolekcji, które przedstawiają wybrane jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
11.12.2020
więcej o Kalendarz muzealny 2021

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Media
100 pytań do przewodnika – Aula Jagiellońska
Jesteśmy już na półmetku naszych #100PytańDoPrzewodnika 1️⃣0️⃣0️⃣✔ Dziś odpowiadamy na pytania o piękną, reprezentacyjną Aulę Jagiellońską.
20.01.2021
więcej o 100 pytań do przewodnika – Aula Jagiellońska
100 pytań do przewodnika: Stuba Communis
Powoli zbliża się już czas świątecznego biesiadowania, zasiądźmy zatem w dawnej profesorskiej jadalni, Stubie Communis. To właśnie w tym miejscu profesorowie dawniej mieszkający w Collegium Maius spotykali się na codziennych posiłkach. Następny odcinek #100PytańDoPrzewodnika po Świętach.
10.12.2020
więcej o 100 pytań do przewodnika: Stuba Communis
100 pytań do przewodnika: Pokój profesorski II
Zapraszamy do obejrzenia kolejnego odcinka z cyklu 100 pytań do przewodnika. Tym razem odwiedzamy pokój Ambrożego Grabowskiego, nazwany tak na cześć wybitnego XIX-wiecznego historyka, księgarza i kolekcjonera, który... nigdy nie mieszkał w Collegium Maius.
30.11.2020
więcej o 100 pytań do przewodnika: Pokój profesorski II

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia
Obiekt miesiąca: styczeń
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności.
20.01.2021
więcej o Obiekt miesiąca: styczeń
Obiekt miesiąca: listopad
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności. Obiekt można oglądać w Auli Collegium Maius na podstawie zakupionego biletu na ekspozycję stałą.
03.11.2020
więcej o Obiekt miesiąca: listopad
Obiekt miesiąca
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności. Obiekt można oglądać w Librarii Collegium Maius na podstawie zakupionego biletu na ekspozycję stałą.
03.11.2020
więcej o Obiekt miesiąca

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Informacje o zwiedzaniu

Dziedziniec, wszystkie ekspozycje, Ogród Profesorski, kawiarnia U Pęcherza, wystawa interaktywna i Zaułek Estreichera są nieczynne do odwołania.