Komunikat o otwarciu muzeum

Komunikat o otwarciu muzeum

25.05.2020
Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że trwają prace mające na celu przywrócić dla zwiedzających dziedziniec, a w dalszej kolejności ekspozycję stałą. Dokładamy wszelkich starań, aby poruszanie się po budynku przebiegało w sposób bezpieczny i komfortowy. O wszelkich zmianach będziemy informować Państwa na bieżąco. Dyrekcja i pracownicy Muzeum
więcej o Komunikat o otwarciu muzeum
Muzeum zamknięte do odwołania

Muzeum zamknięte do odwołania

13.03.2020
Uprzejmie informujemy, że zgodnie z zarządzeniem nr 24 Rektora UJ (10 marca 2020 r.) od 13 marca br. Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie zamknięte do odwołania. tel. kontaktowy: 12 663 13 07, 12 663 15 01 e-mail: collegiummaius.info@uj.edu.pl
więcej o Muzeum zamknięte do odwołania

Zmiany w zwiedzaniu ekspozycji

27.02.2020
W Muzeum UJ odbywają się doroczne porządki, dlatego I i II część ekspozycji będzie udostępniana wymiennie. Od 27 lutego do 3 marca 2020 r. z ruchu zostanie wyłączona I część ekspozycji, dlatego zwiedzanie będzie się odbywało od Auli Jagiellońskiej do Librarii (przez m.in. Zieloną Salę, Salę im. Komisji Edukacji Narodowej, Salę z Globusami). Od 4 do 12 marca II część ekspozycji będzie niedostępna, dlatego zapraszamy do zwiedzania Muzeum na trasie od Librarii do Auli.
więcej o Zmiany w zwiedzaniu ekspozycji

Światowy Dzień Kota w Collegium Maius

17.02.2020
W dniu 17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Z tej okazji przygotowaliśmy pokaz „kocich” obiektów z kolekcji Muzeum UJ w Librarii, który będzie można oglądać do poniedziałku 24 lutego br.
więcej o Światowy Dzień Kota w Collegium Maius

Kalendarz Muzeum UJ Collegium Maius 2020

09.01.2020
Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowało w tym roku wyjątkowy kalendarz na rok 2020. Autorzy skoncentrowali się na wyjatkowo bogatych zbiorach monet i medali znajdujących się w posiadaniu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Każdy z obiektów został opracowany merytorycznie przez Włodzimierza Kiszę.
więcej o Kalendarz Muzeum UJ Collegium Maius 2020