Z uwagi na coroczne porządki w dniach od 20 do 28 lutego 2023 r. Muzeum UJ udostępni zwiedzającym wyłącznie ekspozycję instrumentów naukowych - zwiedzanie będzie się odbywać na trasie: Zielona brama – Klatka Rektorska – Sala Zielona – Sala Zegarowa – Sala z Lunetami –Sala Fizyki – Sala z Globusami – westybul Librarii.
Zwiedzanie trwa ok. 40 minut i odbywa się wyłącznie z przewodnikiem muzealnym w grupach do 15 osób.
W nadchodzącym roku życzymy Wam gwiazdki z nieba! Byście nie bali się marzyć i po te marzenia sięgać. Niech 2023 będzie barwny, jak bal u Kazimierza. Niech obfituje w wydarzenia warte odnotowania w kronikach. A przede wszystkim, niech przyniesie Wam mnóstwo radości.
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia pragniemy życzyć wszystkiego co najpiękniejsze. Czasu wypełnionego pokojem, spotkań przynoszących radość i niezapomnianej atmosfery, która zostanie w pamięci na długo. A także pomyślności na cały nadchodzący rok 2023.
Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu stworzonego przez Dział Oświatowy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Razem z młodym studentem Mikołajem Kopernikiem poznamy historię i zasady działania astrolabium, średniowiecznego przyrządu astronomicznego.
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wernisażu otwierającego wystawę „Bez iluzji”, który odbył się 5 września 2022 roku w piwnicach Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wernisażu wystawy „Kobiety pod znakiem krzyża. Ormiańskie benedyktynki we Lwowie i ich duchowość”, który odbył się 12 sierpnia 2022 roku w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności. W tym miesiącu pragniemy zaprezentować najstarsze polskie banknoty oraz ich historię sięgającą czasów insurekcji kościuszkowskiej.
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności. W tym miesiącu jest to zbiór obiektów związanych z historią Wydziału Lekarskiego, wśród których znajdziemy XIX i XX-wiecznie naczynia laboratoryjne m.in. narzędzia preparacyjne będące własnością prof. Henryka Hoyera mł. (lekarza, anatoma, histologa, twórcy krakowskiej szkoły zoologii), mikroskopy oraz dawne fotografie.
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności. W tym miesiącu jest to chronokinematograf zaprojektowany przez prof. Tadeusza Banachiewicza.