Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Pomiń baner

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Z ostatniej chwili

5.10. ostatnie wejście o godz. 13:00
6.10. ekspozycja główna nieczynna
12.10. ekspozycja główna nieczynna (nie dotyczny rezerwacji)

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności
Godziny zwiedzania Muzeum
Uprzejmie przypominamy, że ekspozycję główną można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 10:00-16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:30). Wejście co 30 minut. Oprowadzanie odbywa się w językach: polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim i rosyjskim. Zwiedzanie bezpłatne (bez przewodnika) odbywa się w środy w godz. 13:30-16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:30).
03.10.2023
więcej o Godziny zwiedzania Muzeum
Inauguracja nowego roku akademickiego
Dzień 1 października ma szczególne znaczenie dla Krakowa i społeczności akademickiej — nieprzerwanie od lat odbywa się wtedy inauguracja roku akademickiego, a pochód inauguracyjny wyrusza właśnie z Collegium Maius. Z tej okazji zapraszamy Państwa, wyjątkowo w niedzielę, do odwiedzenia stałej ekspozycji Muzeum w godz. 12:30 – 14:30 (ostatnie wejście) oraz wystawy interaktywnej „Nauki dawne i niedawne” w cenie 1 zł!
29.09.2023
więcej o Inauguracja nowego roku akademickiego
Małopolska Noc Naukowców 2023
Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rejestracja na wydarzenia rusza 21 września o godz. 9:00. W tym roku w roli głównej występuje Mikołaj Kopernik, jak na jubilata przystało, oraz… kolor. Po otwarciu artykułu przeczytasz program wydarzenia.
21.09.2023
więcej o Małopolska Noc Naukowców 2023

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Media
100 pytań do przewodnika: Pokój Kopernika
Przewodnik Justyn musi się zmierzyć z prawdziwym wyzwaniem – wkracza bowiem do pokoju samego Mikołaja Kopernika. Jednak Justynowi pytania o wielkiego astronoma niestraszne – w końcu to najbardziej doświadczony przewodnik w zespole, a temat Kopernika to jego pasja. Jakie tajemnice skrywa pokój Kopernika? Oglądajcie #100PytańDoPrzewodnika
01.03.2022
więcej o 100 pytań do przewodnika: Pokój Kopernika
Rektorski Dzień Dziecka
Zapraszamy do obejrzenia nagrania filmowego z tegorocznej edycji Rektorskiego Dnia Dziecka. Z tej okazji Muzeum UJ zorganizowało grę terenową „Z Kopernikiem wśród Sztuk”.
19.06.2023
więcej o Rektorski Dzień Dziecka
Ucz się z Kopernikiem. Jak działa astrolabium?
Zapraszamy do obejrzenia nowego filmu stworzonego przez Dział Oświatowy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Razem z młodym studentem Mikołajem Kopernikiem poznamy historię i zasady działania astrolabium, średniowiecznego przyrządu astronomicznego.
25.11.2022
więcej o Ucz się z Kopernikiem. Jak działa astrolabium?

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia
Finisaż wystawy o Mikołaju Koperniku
Zapraszamy na finisaż wystawy „Mikołaj Kopernik i Uniwersytet Jagielloński na krakowskich pocztówkach oraz na znaczkach pocztowych Polski i całego świata”. O swojej kolekcji pocztówek, znaczków i w końcu o samej wystawie opowie jej autor prof. Aleksander Skotnicki. Spotykamy się w piwnicach Collegium Maius w sali u Kazimierza w najbliższa środę, 4 października o godz. 10:00, wstęp wolny.
02.10.2023
więcej o Finisaż wystawy o Mikołaju Koperniku
Obiekt miesiąca
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. We wrześniu przedstawiamy gościom mikroskop Reicherta oraz działalność zespołu prof. Jana Robla.
21.09.2023
więcej o Obiekt miesiąca
Obiekt miesiąca
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W sierpniu przedstawiamy gościom Muzeum medal z wizerunkiem astrometeorologa Marcina Biema z Olkusza.
18.08.2023
więcej o Obiekt miesiąca

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron