Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Zagnieżdżone portlety Zagnieżdżone portlety

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności
Zamknięcie Muzeum
Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że od 7 listopada br. dziedziniec i ekspozycja Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego będą zamknięte do odwołania.
06.11.2020
więcej o Zamknięcie Muzeum
Wystawa Twoone
„Grzegorz Zygier Twoone next” to tytuł nowej wystawy z okazji 40-lecia twórczości artysty, przygotowana wspólnie przez Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Związek Polskich Artystów Fotografików Okręg Krakowski. Artysta prezentuje czarno-białe fotografie wykonane w ostatnich latach, koncentrując się na problemach formy. Proponuje świat iluzji, w którym często dominują jako archetypy ascetyczne kształty, figury.
14.10.2020
więcej o Wystawa Twoone
Wirtualna Małopolska
„Wirtualna Małopolska”, to projekt digitalizacyjny realizowany przez Małopolski Instytut Kultury w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014–2020. W ramach projektu MIK we współpracy z dwudziestoma jednostkami muzealnymi Małopolski przeprowadzi digitalizację 2D i 3D około 1500 eksponatów
11.06.2020
więcej o Wirtualna Małopolska

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Media
100 pytań do przewodnika: pokój profesorski
Po krótkiej przerwie wracamy do naszej serii #100PytańDoPrzewodnika.Tym razem zajrzymy do Pokoju profesorskiego. Jakie jeszcze pytanie zadalibyście przewodniczce Desi? Piszcie w komentarzach! Do zobaczenia za dwa tygodnie w kolejnym odcinku!
12.11.2020
więcej o 100 pytań do przewodnika: pokój profesorski
100 pytań do przewodnika: Libraria
Zapraszamy do obejrzenia pierwszego filmu z cyklu 100 pytań do przewodnika. Pora zmierzyć się z pierwszą serią pytań – dzisiaj te dotyczące Librarii, czyli dawnej Biblioteki Collegium Maius.
15.10.2020
więcej o 100 pytań do przewodnika: Libraria
100 pytań do przewodnika: zwiastun
Prawie każdy, kto kiedykolwiek zwiedzał muzeum czy galerię sztuki z przewodnikiem, miał podobny dylemat: zadać czy nie zadać? Oto jest pytanie. Chodzi o pytania - te zadane i te niezadane. Mówią, że nie ma głupich pytań, są tylko nie najlepsze odpowiedzi. Czy wszystkie pytania są zatem mądre? Tego nie wiemy, wiemy za to, jakie najczęściej zadają nam, przewodnikom Muzeum UJ, zwiedzający. Zapraszamy do obejrzenia zwiastunu nowej serii filmów stworzonej przez nasze Muzeum.
07.10.2020
więcej o 100 pytań do przewodnika: zwiastun

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia
Obiekt miesiąca: listopad
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności. Obiekt można oglądać w Auli Collegium Maius na podstawie zakupionego biletu na ekspozycję stałą.
03.11.2020
więcej o Obiekt miesiąca: listopad
Obiekt miesiąca
„Obiekt miesiąca” to cykl zapoczątkowany w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z nowym rokiem akademickim. Co miesiąc będziemy przybliżać Państwu muzealną kolekcję, wybierając eksponat lub grupę eksponatów na co dzień nie pokazywanych szerokiej publiczności. Obiekt można oglądać w Librarii Collegium Maius na podstawie zakupionego biletu na ekspozycję stałą.
03.11.2020
więcej o Obiekt miesiąca
Otwarcie Muzeum dla zwiedzających
Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy, że od 1 czerwca 2020 roku Muzeum jest otwarte dla publiczności. Ekspozycję główną od Librarii do Auli można zwiedzać indywidualnie od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 - 15:00 (ostatnie wejście o 14:30). W godzinach 12:30 - 13:00 trwa przerwa techniczna wyłączająca na ten czas ekspozycję (ostatnie wejście przed przerwą o 12:10).
06.08.2020
więcej o Otwarcie Muzeum dla zwiedzających

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Informacje o zwiedzaniu

Dziedziniec, wszystkie ekspozycje, Ogród Profesorski, kawiarnia U Pęcherza, wystawa interaktywna i Zaułek Estreichera są nieczynne do odwołania.