London Concert Choir w Collegium Maius

05.07.2016
Chór London Concert Choir, założony w roku 1960, należy do czołowych londyńskich chórów amatorskich. Pod batutą dyrygenta Marka Forkgena chór występuje regularnie z czołowymi orkiestrami brytyjskimi w głównych londyńskich salach koncertowych. Wyróżnia się zarówno szerokim repertuarem jak i przekonującym, pełnym wyrazu śpiewem. W dniu 8 lipca 2016 r. o godz. 19:15 chór wystąpi na dziedzińcu Collegium Maius z repertuarem pieśni bluesowych i jazzowych przy akompaniamencie Marka Forkgena
więcej o London Concert Choir w Collegium Maius

Symfonia Sobótkowej Nocy

16.06.2016
Muzeum UJ COLLEGIUM MAIUS to miejsce, gdzie pielęgnuje się tradycje. Na szczęście do tradycji należą już czerwcowe koncerty Piwnicy św. Norberta, odbywające się w urokliwej scenerii arkadowego dziedzińca pod gołym niebem. "Symfonia Sobótkowej Nocy" będzie rozbrzmiewać 22.06.16 od g. 20.00.
więcej o Symfonia Sobótkowej Nocy

27.06.2016
W dniu 15 czerwca br. o godz. 17:00 miała miejsce promocja książki "Zabytki muzyczne w zbiorach Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Praca zbiorowa pod redakcją Renaty Suchowiejko". Dzieło stanowi pierwszą prezentację bogatego zespołu zabytków muzycznych ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest to pełne opracowanie ok. 700 muzykaliów, które nie były dotychczas przedmiotem badań. Kolekcja obejmuje instrumenty i akcesoria muzyczne (48 obiektów), pamiątki po kompozytorach (107 obiektów), płyty perforowane, rolki pianolowe i rolki do orchestrionu (527 obiektów) oraz kilkanaście elementów uzupełniających. Wydarzenie odbyło się w Librarii Collegium Maius.
więcej o Promocja książki "Zabytki muzyczne w zbiorach Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego"

Wystawa "Witamy w nanoświecie"

03.08.2016
Wystawa "Witamy w nanoświecie" jest wydarzeniem niecodziennym w polskich muzeach. Zwyczajna wystawa ma jednego, bądź kilku kuratorów. Natomiast w przygotowaniu tej wystawy brało udział kilkadziesiąt osób - uczniów gimnazjów, techników i liceów, którzy wymyślili, zaprojektowali i wykonali eksponaty interaktywne, które znalazły się na wystawie.
więcej o Wystawa "Witamy w nanoświecie"

Wieczór z Jane W. Stirling

04.05.2016
Wieczór z Jane W. Stirling to tytuł przedsięwzięcia jakie miało miejsce w sobotę 23 kwietnia br. w Sali Zielonej Collegium Maius. Chcąc złożyć hołd szkockiej arystokratce i uczennicy Fryderyka Chopina, której zawdzięczamy ocalenie spuścizny po kompozytorze, twórcy projektu theAboutProject.com wyruszyli w podróż tropem brytyjskich wojaży muzyka