Cracovia Sacra w Collegium Maius

03.08.2016
Noc Cracovia Sacra to przedsięwzięcie, które jest organizowane wspólnie przez Miasto Kraków i Kurię Metropolitalną i odbywa się w Krakowie nieprzerwanie od 2008 roku. Tegoroczna Noc Cracovia Sacra, której motywem przewodnim będzie Cracovia Altera Roma (Kraków Inny Rzym) odbędzie się wyjątkowo w dniach: 24.07-27.07.2016 roku, w ramach Światowych Dni Młodzieży.
więcej o Cracovia Sacra w Collegium Maius
wydarzenie

„O Świętości! Uniwersytet Jagielloński i jego święci wychowankowie"

03.08.2016
Zapraszamy na wystawę poświęconą świętym związanym z Uniwersytetem Jagiellońskim, tym spośród wielkiego grona pokoleń, którzy w sposób wybitny realizowali wypływające z wiary wartości, byli i nadal są wzorami cnót. Charyzmat wiary i działania pozostawili po sobie: Jadwiga Andegaweńska, Jan z Kęt, Szymon z Lipnicy, Jan z Dukli, Stanisław Kazimierczyk, ks. Kazimierz Jagiellończyk, Adam Chmielowski, Józef Sebastian Pelczar, Józef Bilczewski, Jan Paweł II. Czy świętość jest celem wysokim i trudnym do osiągnięcia?
więcej o „O Świętości! Uniwersytet Jagielloński i jego święci wychowankowie"
wydarzenie

Wystawa "Cicer cum Caule"

24.05.2016
Mieszkający w Finlandii od przeszło 40 lat, znakomity rysownik Adam Korpak, jest autorem drugiej już wystawy w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego - Collegium Maius. Pomimo oddalenia Artysta utrzymuje stały kontakt z krajem, wystawiając swoje prace w polskich muzeach: w Muzeum Miedzi w Legnicy, w Muzeum Karykatury w Warszawie, w Muzeum Narodowym w Kielcach, w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej oraz w Collegium Maius w Krakowie. Poza Polską i Finlandią Adam Korpak miał wystawy w wielu innych krajach: w Norwegii, Holandii, Szwajcarii, USA i w Japonii. Tym razem Adam Korpak zaprezentuje w Collegium Maius rysunki powstałe w latach 2010-2015. Będą to ilustracje prasowe i książkowe, także do książek dla dzieci. Wystawa przedstawi całą gamę możliwości i tematów jakie ma do dyspozycji współczesny ilustrator.
więcej o Wystawa "Cicer cum Caule"

Dotknij Kultury 2016

29.06.2016
Uniwersytet Jagielloński w Krakowie zaprasza na wydarzenie Dotknij kultury 2016. Ideą tego niezwykłego spotkania wokół sztuki jest szerokie udostępnianie zabytków, historycznych pomieszczeń, cennych eksponatów wszystkim zainteresowanym, w tym osobom z różnorodnymi niepełnosprawnościami. Od pięciu lat wydarzenie skupia wokół siebie społeczność akademicką Krakowa, pasjonatów kultury, admiratorów oryginalnych przedmiotów i nastrojowej muzyki łącząc wiele pokoleń poprzez naukę i sztukę. Tegoroczna edycja wydarzenia „Dotknij kultury" odbędzie się 10 czerwca 2016 r. (piątek) w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego – Collegium Maius w godz. 13.00-18.00.
więcej o Dotknij Kultury 2016

Noc Muzeów

17.05.2016
Noc Muzeów (13/14 maja 2016 r., GODZ. 19:00 – 01:00) w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.
więcej o Noc Muzeów