Zaproszenie na koncert kolędowy

26.02.2016
Zapraszamy na koncert kolęd „Chwałę Pana wyśpiewajmy", który odbędzie się 13 stycznia o godz. 19:00 w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius.
więcej o Zaproszenie na koncert kolędowy

Oprowadzanie po wystawie grafik

26.02.2016
Mezzotinta, akwatinta, miedzioryt…. czy może drzeworyt? Jeżeli ktoś miał kiedyś wątpliwości, co do tego jak tworzyli swoje grafiki Władysław Pluta czy Henryk Ożóg albo gdzie znajduje się „ołtarz" rodziny Wejmanów, to po wykładzie prof. Adama Wsiołkowskiego z pewnością zostały one całkowicie rozwiane.
więcej o Oprowadzanie po wystawie grafik

Obraz Jana Matejki w wiedeńskim Dorotheum

02.03.2016
Na aukcję w wiedeńskim Dorotheum trafił obraz Jana Matejki przedstawiający prof. Karola Gilewskiego (1832 -1871). Dzieło pozostawało w prywatnych rękach przez wiele lat i zostanie wystawione na sprzedaż 22 października br. Obraz idealnie pasuje do muzealnej kolekcji portretów profesorskich, niestety cena wywoławcza przekracza nasze możliwości. W Auli Collegium Novum znajduje się kopia portretu.
więcej o Obraz Jana Matejki w wiedeńskim Dorotheum
wydarzenie

Kraków w sepii i kolorze

23.09.2015
W piwnicach Collegium Maius można oglądać wystawę pt. "Kraków w sepii i kolorze. Fotografie Franciszka Kleina i Janusza Koziny".
więcej o Kraków w sepii i kolorze

Jedyna taka noc na Uniwersytecie Jagiellońskim

29.02.2016
25 września 2015 roku można wziąć udział w jedynym w swoim rodzaju wydarzeniu jakim jest Małopolska Noc Naukowców. Pod osłoną nocy wyjdą ze swoich pracowni i laboratoriów wszyscy naukowcy Uniwersytetu Jagiellońskiego, by rozbudzić Waszą ciekawość licznymi eksperymentami, pokazami i wykładami, z różnych dziedzin nauki. Jeśli chcesz spotkać się twarzą w twarz z muszką owocówką, dowiedzieć się jak wyhodować skórę w butelce, przekonać się czy można widzieć uszami, posłuchać o matematycznych skandalach lub być z chemikiem na tropie zbrodni – nie może Cię tam zabraknąć!
więcej o Jedyna taka noc na Uniwersytecie Jagiellońskim