Prezentacja historycznych instrumentów astronomicznych

Prezentacja historycznych instrumentów astronomicznych

28.11.2022
Serdecznie zapraszamy na hands-on spotkanie z replikami przedkopernikańskich instrumentów astronomicznych oraz zwiedzanie kolekcji historycznych instrumentów astronomicznych w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, które odbędzie się 2 grudnia 2022 r. o godz. 14.
więcej o Prezentacja historycznych instrumentów astronomicznych
Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich

Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich

09.11.2022
Zapraszamy na Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich w Muzeum UJ, który odbędzie się w dniu 20 listopada 2022, w godz. 10:00-15:00 (ostatnie wejście o godz. 15:00). W artykule przeczytasz program wydarzeń zaplanowanych w naszym Muzeum.
więcej o Dzień Otwarty Muzeów Krakowskich
Wykład: Ewangeliarz ze Skewry zwany Lwowskim

Wykład: Ewangeliarz ze Skewry zwany Lwowskim

25.10.2022
Zapraszamy na wykład prof. Małgorzaty Smorąg-Różyckiej pt. „Ewangeliarz ze Skewry zwany Lwowskim: arcydzieło ormiańskiego iluminatorstwa z końca XII wieku”, we wtorek 25 października o godz. 17:00 w Auli Collegium Maius. Przedmiotem wykładu będzie najcenniejszy zabytek ormiański w zbiorach polskich: bogato iluminowany rękopis zawierający cztery Ewangelie w przekładzie na język ormiański. Wykład będzie transmitowany na żywo na kanale YT Muzeum
więcej o Wykład: Ewangeliarz ze Skewry zwany Lwowskim
Nowe godziny zwiedzania od 3 października

Nowe godziny zwiedzania od 3 października

03.10.2022
W dniu 3 października nasze Muzeum wprowadza zmiany w zasadach i godzinach oprowadzania. Więcej informacji można znaleźć po otwarciu tego artykułu.
więcej o Nowe godziny zwiedzania od 3 października
Małopolska Noc Naukowców

Małopolska Noc Naukowców

23.09.2022
Małopolska Noc Naukowców zbliża się wielkimi krokami i odbędzie się w piątek, 30 września. Z pracownikami Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego „widzimy się” online na dwóch warsztatach: „Już Chrobry chronił bobry. Troska o ochronę przyrody jako uniwersyteckie dziedzictwo” oraz „Szlachetne zdrowie…” – porady zdrowotne Jana Kochanowskiego, Mikołaja Kopernika i innych postaci związanych z dawnym Uniwersytetem.
więcej o Małopolska Noc Naukowców