Inauguracja roku akademickiego 2019

30.09.2019
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zaprasza na uroczyste rozpoczęcie 656. roku akademickiego w naszej uczelni. O godz. 9:00 w kolegiacie św. Anny odbędzie się msza święta. Orszak akademicki będzie się formował w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius na zasadzie od najmłodszego do najstarszego wydziału. Zgodnie z tradycją na końcu pochodu idzie rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego a wraz z nim trzech pedeli niosący berła królowej Jadwigi (berło z daru Władysława Jagiełły), kardynała Fryderyka Jagiellończyka i kardynała Zbigniewa Oleśnickiego. Stąd pochód wyruszy w kierunku Auditorium Maximum. Inauguracja 656. roku akademickiego rozpocznie się o godz. 11.00 w auli Auditorium Maximum UJ.
więcej o Inauguracja roku akademickiego 2019

Dzień Seniora w Collegium Maius

16.09.2019
27 września o godz. 14:00 zapraszamy osoby w wieku 60+ do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. W pierwszy weekend jesieni będzie można za darmo zwiedzać wnętrza Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego z przewodnikiem od Librarii do Auli. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacją droga mailową: collegiummaius.info@uj.edu.pl lub telefonicznie 12 663 14 48. Obowiązuje kolejność zgłoszeń (grupa max. 20 osobowa).
więcej o Dzień Seniora w Collegium Maius

Noc Cracovia Sacra 2019

22.08.2019
Dnia 14 sierpnia Ormiańskie Towarzystwo Kulturalne w Krakowie wspólnie z Muzeum UJ Collegium Maius zorganizowało specjalny pokaz wyjątkowego eksponatu znajdujące się w zbiorach muzealnych, ormiańskiego welum liturgicznego. A o godzinie 20.00 miał miejsce koncert ormiańskiej muzyki religijnej.
więcej o Noc Cracovia Sacra 2019

Noc Cracovia Sacra w Collegium Maius

09.08.2019
Koncert muzyki ormiańskiej w ramach Nocy Cracovia Sacra 2019. Będzie to wyjątkowa okazja, aby usłyszeć ormiańskiej hymny liturgiczne - szrakany w wykonaniu sopranistki Hasmik Bagdasarian oraz grającej na fortepianie Mariny Wardanian.
więcej o Noc Cracovia Sacra w Collegium Maius

W 80-tą rocznicę Sonderaktion Krakau. Wystawa w Ogrodzie Profesorskim UJ

09.07.2019
6 listopada 1939 r. w ramach działań represyjnych doszło w Krakowie do wydarzenia określonego przez okupanta jako "Aktion gegen Universitätsprofessoren", znanej powszechnie jako "Sonderaktion Krakau". W budynku Collegium Novum władze niemieckie aresztowały 183 naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczej i Akademii Handlowej w Krakowie.
więcej o W 80-tą rocznicę Sonderaktion Krakau. Wystawa w Ogrodzie Profesorskim UJ