Kalendarz Muzeum UJ Collegium Maius 2020

09.01.2020
Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowało w tym roku wyjątkowy kalendarz na rok 2020. Autorzy skoncentrowali się na wyjatkowo bogatych zbiorach monet i medali znajdujących się w posiadaniu Uniwersytetu Jagiellońskiego. Każdy z obiektów został opracowany merytorycznie przez Włodzimierza Kiszę.
więcej o Kalendarz Muzeum UJ Collegium Maius 2020

Bożonarodzeniowa choinka na dziedzińcu Collegium Maius

11.12.2019
W Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius zmieniamy już nastrój na świąteczny. Pomimo, iż aura raczej jesienna niż zimowa, a śniegu jeszcze brak postanowiliśmy zmienić wystrój dziedzińca Collegium Maius na bardziej bożonarodzeniowy. Tych pragnących na chwilę odpocząć od świątecznych porządków i pędzących w pogoni za zakupami zapraszamy na chwilę wytchnienia na urokliwy dziedziniec Collegium Maius. Informujemy równocześnie, że wejście na dziedziniec Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego w okresie Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku (tj. do 6 stycznia 2019) będzie otwarte dla zwiedzających do godz. 18:30
więcej o Bożonarodzeniowa choinka na dziedzińcu Collegium Maius

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich 2019

07.11.2019
Dnia 17 listopada zapraszamy na Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich do Muzeum UJ Collegium Maius. W programie wykłady, zwiedzanie kuratorskie i wiele innych atrakcji.
więcej o Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich 2019

Inauguracja roku akademickiego 2019

30.09.2019
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zaprasza na uroczyste rozpoczęcie 656. roku akademickiego w naszej uczelni. O godz. 9:00 w kolegiacie św. Anny odbędzie się msza święta. Orszak akademicki będzie się formował w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius na zasadzie od najmłodszego do najstarszego wydziału. Zgodnie z tradycją na końcu pochodu idzie rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego a wraz z nim trzech pedeli niosący berła królowej Jadwigi (berło z daru Władysława Jagiełły), kardynała Fryderyka Jagiellończyka i kardynała Zbigniewa Oleśnickiego. Stąd pochód wyruszy w kierunku Auditorium Maximum. Inauguracja 656. roku akademickiego rozpocznie się o godz. 11.00 w auli Auditorium Maximum UJ.
więcej o Inauguracja roku akademickiego 2019

Dzień Seniora w Collegium Maius

16.09.2019
27 września o godz. 14:00 zapraszamy osoby w wieku 60+ do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius. W pierwszy weekend jesieni będzie można za darmo zwiedzać wnętrza Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego z przewodnikiem od Librarii do Auli. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacją droga mailową: collegiummaius.info@uj.edu.pl lub telefonicznie 12 663 14 48. Obowiązuje kolejność zgłoszeń (grupa max. 20 osobowa).
więcej o Dzień Seniora w Collegium Maius