Pomiń baner

Finisaż wystawy o Mikołaju Koperniku

Finisaż wystawy o Mikołaju Koperniku

02.10.2023
Zapraszamy na finisaż wystawy „Mikołaj Kopernik i Uniwersytet Jagielloński na krakowskich pocztówkach oraz na znaczkach pocztowych Polski i całego świata”. O swojej kolekcji pocztówek, znaczków i w końcu o samej wystawie opowie jej autor prof. Aleksander Skotnicki. Spotykamy się w piwnicach Collegium Maius w sali u Kazimierza w najbliższa środę, 4 października o godz. 10:00, wstęp wolny.
więcej o Finisaż wystawy o Mikołaju Koperniku

06.10.2023
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. We wrześniu przedstawiamy gościom mikroskop Reicherta oraz działalność zespołu prof. Jana Robla.

18.08.2023
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W sierpniu przedstawiamy gościom Muzeum medal z wizerunkiem astrometeorologa Marcina Biema z Olkusza.

18.07.2023
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W maju przedstawiamy gościom Muzeum francuski „zegar industrialny”.

13.07.2023
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W maju prezentujemy gościom Muzeum kolekcję fotografii autorstwa Stanisława Muchy z Pienińskiego Parku Narodowego.