wydarzenie

Wykład "Wawel a początki uniwersytetu"

03.04.2019
Zapraszamy na spotkanie z prof. Krzysztofem Stopką, dyrektorem Muzeum, który odbędzie się 4 kwietnia br. o godz. 17:00 w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym na Zamku Królewskim na Wawelu. W ramach cyklu "Wawel znany i nieznany" profesor wygłosi wykład pt. "Wawel a początki uniwersytetu".
więcej o Wykład "Wawel a początki uniwersytetu"

Pocztówki z Włoch

13.03.2019
Dnia 8 marca 2019 roku w Piwnicach Collegium Maius odbył się wernisaż wystawy zdjęć autorstwa profesora Piotra Sztompki zatytułowanej „Pocztówki z Włoch”.
więcej o Pocztówki z Włoch

Quartetto Nero w Auli Collegium Maius

11.03.2019
Już 21 marca w Collegium Maius młody krakowski zespół Quartetto Nero zaprezentuje program "Primavera", czyli po prostu "Wiosna". W Auli Jagiellońskiej Collegium Maius usłyszymy przede wszystkim utwory polskich i włoskich kompozytorów działających między pierwszą połową XVII, a drugą połową XIX wieku.
więcej o Quartetto Nero w Auli Collegium Maius
wydarzenie

Wykład „Collegium Maius – niezwykłe muzeum”

21.01.2019
Zapraszamy na spotkanie z prof. Krzysztofem Stopką, dyrektorem Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, który w Kawiarni Naukowej Polskiej Akademii Umiejętności przedstawi wykład „Collegium Maius – niezwykłe muzeum”. Wydarzenie odbędzie się w poniedziałek, 28 stycznia 2019 r. o godz. 18:15 w Dużej Auli PAU (I p.) przy ul. Sławkowskiej 17. Wstęp wolny
więcej o Wykład „Collegium Maius – niezwykłe muzeum”
wydarzenie

Katalog „The paintings in the Collegium Novum Assembly Hall”

17.01.2019
Ukazał się katalog pt. „The paintings in the Collegium Novum Assembly Hall”, który jest kontynuacją polskiej wersji „Obrazy w auli Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego” Publikację można nabyć w Księgarni Akademickiej.
więcej o Katalog „The paintings in the Collegium Novum Assembly Hall”