W 80-tą rocznicę Sonderaktion Krakau. Wystawa w Ogrodzie Profesorskim UJ

09.07.2019
6 listopada 1939 r. w ramach działań represyjnych doszło w Krakowie do wydarzenia określonego przez okupanta jako "Aktion gegen Universitätsprofessoren", znanej powszechnie jako "Sonderaktion Krakau". W budynku Collegium Novum władze niemieckie aresztowały 183 naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczej i Akademii Handlowej w Krakowie.
więcej o W 80-tą rocznicę Sonderaktion Krakau. Wystawa w Ogrodzie Profesorskim UJ

Dotknij Kultury 2019

29.05.2019
Już od dwóch dekad Uniwersytet Jagielloński wdraża zasady edukacji włączającej. Z tej okazji 18 czerwca 2019 o godz. 20.00 na dziedzińcu Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius odbędzie się wspaniały koncert jazzowy „Dotknij Kultury 2019”, podczas którego wystąpią: Aga Zaryan – wokal Grzegorz Dowgiałło – wokal, fortepian Kuba Stankiewicz - fortepian Bezpłatne zaproszenia są do odebrania w DON UJ po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (12 663 43 40) lub mailowym (don@uj.edu.pl).
więcej o Dotknij Kultury 2019

20.05.2019
Zapraszamy na konferencję naukową, która odbędzie się w murach Collegium Maius w dniach 21-22 maja. Po wejściu w artykuł można przeczytać program konferencji.
więcej o Konferencja naukowa « Pensées orientale et occidentale : influences et complémentarité (II)

Noc Muzeów 2019

30.04.2019
Tegoroczna Noc Muzeów mimo niesprzyjającej pogody przywiodła spore grono odwiedzających. Na gości czekały: Wystawy stałe: * Zwiedzanie stałej części ekspozycji od Librarii do Auli * Nauki dawne i niedawne. Wystawa interaktywna * Otwarcie sieni z widokiem na kaplicę św. Jana z Kęt * Udostępnienie Ogrodu Profesorskiego przez Długą Sień Wystawy czasowe: * Ze sztalugi i klawiatury czyli obrazy i słowa Lucyny Bełtowskiej * Pokaz nabytków muzealnych, m.in.: rysunku Jacka Malczewskiego, tablicy miar i wag, polaryskopu typu Norremberga
więcej o Noc Muzeów 2019

Życzenia wielkanocne

18.04.2019
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych dyrektor i pracownicy Muzeum UJ składają serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, smacznego jajka i mokrego dyngusa! Oby te święta przyniosły Wszystkim chwile wytchnienia i radości w gronie życzliwych osób.
więcej o Życzenia wielkanocne