Noc Muzeów 2019

30.04.2019
Tegoroczna Noc Muzeów mimo niesprzyjającej pogody przywiodła spore grono odwiedzających. Na gości czekały: Wystawy stałe: * Zwiedzanie stałej części ekspozycji od Librarii do Auli * Nauki dawne i niedawne. Wystawa interaktywna * Otwarcie sieni z widokiem na kaplicę św. Jana z Kęt * Udostępnienie Ogrodu Profesorskiego przez Długą Sień Wystawy czasowe: * Ze sztalugi i klawiatury czyli obrazy i słowa Lucyny Bełtowskiej * Pokaz nabytków muzealnych, m.in.: rysunku Jacka Malczewskiego, tablicy miar i wag, polaryskopu typu Norremberga
więcej o Noc Muzeów 2019

Życzenia wielkanocne

18.04.2019
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych dyrektor i pracownicy Muzeum UJ składają serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, smacznego jajka i mokrego dyngusa! Oby te święta przyniosły Wszystkim chwile wytchnienia i radości w gronie życzliwych osób.
więcej o Życzenia wielkanocne

Koncert Quartetto Nero w Auli Collegium Maius

10.04.2019
Dnia 21 marca 2019 roku w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius odbył się wyjątkowy koncert zatytułowany „Primavera”, czyli… wiosna. Koncert odbył się w ramach festiwalu Misteria Paschalia.
więcej o Koncert Quartetto Nero w Auli Collegium Maius
wydarzenie

Wykład "Wawel a początki uniwersytetu"

03.04.2019
Zapraszamy na spotkanie z prof. Krzysztofem Stopką, dyrektorem Muzeum, który odbędzie się 4 kwietnia br. o godz. 17:00 w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym na Zamku Królewskim na Wawelu. W ramach cyklu "Wawel znany i nieznany" profesor wygłosi wykład pt. "Wawel a początki uniwersytetu".
więcej o Wykład "Wawel a początki uniwersytetu"

Pocztówki z Włoch

13.03.2019
Dnia 8 marca 2019 roku w Piwnicach Collegium Maius odbył się wernisaż wystawy zdjęć autorstwa profesora Piotra Sztompki zatytułowanej „Pocztówki z Włoch”.
więcej o Pocztówki z Włoch