Noc Cracovia Sacra 2019

22.08.2019
Dnia 14 sierpnia Ormiańskie Towarzystwo Kulturalne w Krakowie wspólnie z Muzeum UJ Collegium Maius zorganizowało specjalny pokaz wyjątkowego eksponatu znajdujące się w zbiorach muzealnych, ormiańskiego welum liturgicznego. A o godzinie 20.00 miał miejsce koncert ormiańskiej muzyki religijnej.
więcej o Noc Cracovia Sacra 2019

Noc Cracovia Sacra w Collegium Maius

09.08.2019
Koncert muzyki ormiańskiej w ramach Nocy Cracovia Sacra 2019. Będzie to wyjątkowa okazja, aby usłyszeć ormiańskiej hymny liturgiczne - szrakany w wykonaniu sopranistki Hasmik Bagdasarian oraz grającej na fortepianie Mariny Wardanian.
więcej o Noc Cracovia Sacra w Collegium Maius

W 80-tą rocznicę Sonderaktion Krakau. Wystawa w Ogrodzie Profesorskim UJ

09.07.2019
6 listopada 1939 r. w ramach działań represyjnych doszło w Krakowie do wydarzenia określonego przez okupanta jako "Aktion gegen Universitätsprofessoren", znanej powszechnie jako "Sonderaktion Krakau". W budynku Collegium Novum władze niemieckie aresztowały 183 naukowców Uniwersytetu Jagiellońskiego, Akademii Górniczej i Akademii Handlowej w Krakowie.
więcej o W 80-tą rocznicę Sonderaktion Krakau. Wystawa w Ogrodzie Profesorskim UJ

Dotknij Kultury 2019

29.05.2019
Już od dwóch dekad Uniwersytet Jagielloński wdraża zasady edukacji włączającej. Z tej okazji 18 czerwca 2019 o godz. 20.00 na dziedzińcu Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius odbędzie się wspaniały koncert jazzowy „Dotknij Kultury 2019”, podczas którego wystąpią: Aga Zaryan – wokal Grzegorz Dowgiałło – wokal, fortepian Kuba Stankiewicz - fortepian Bezpłatne zaproszenia są do odebrania w DON UJ po wcześniejszym kontakcie telefonicznym (12 663 43 40) lub mailowym (don@uj.edu.pl).
więcej o Dotknij Kultury 2019

20.05.2019
Zapraszamy na konferencję naukową, która odbędzie się w murach Collegium Maius w dniach 21-22 maja. Po wejściu w artykuł można przeczytać program konferencji.
więcej o Konferencja naukowa « Pensées orientale et occidentale : influences et complémentarité (II)