18.07.2023
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W maju przedstawiamy gościom Muzeum francuski „zegar industrialny”.

13.07.2023
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W maju prezentujemy gościom Muzeum kolekcję fotografii autorstwa Stanisława Muchy z Pienińskiego Parku Narodowego.
więcej o Obiekt miesiąca
Wystawa „Kosmos przed Kopernikiem i po nim”
wydarzenie

Wystawa „Kosmos przed Kopernikiem i po nim”

24.05.2023
Zapraszamy na wystawę towarzyszącą tegorocznej edycji Copernicus Festival, współtworzoną przez Muzeum UJ. Jest to interaktywna podróż przez historię kosmologii, od czasów przedkopernikańskich po współczesną erę eksploracji kosmosu.
więcej o Wystawa „Kosmos przed Kopernikiem i po nim”

19.05.2023
„Obiekt miesiąca” to cykl postów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego opowiadających o kolekcji muzealnej. W każdym z nich chcemy przybliżyć Państwu te eksponaty, które na co dzień nie są pokazywane szerokiej publiczności. W maju prezentujemy gościom Muzeum litografię barwną autorstwa Pabla Picassa.
Noc Muzeów 2023

Noc Muzeów 2023

17.07.2023
W nocy z piątku na sobotę 19-20 maja 2023 roku odbędzie się kolejna edycja Nocy Muzeów. W tym dniu Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego będzie otwarte dla zwiedzających w godz. 19.30 - 1.00.
więcej o Noc Muzeów 2023