Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wydarzenia

wydarzenie

Noc Muzeów 2019

30.04.2019
Tegoroczna Noc Muzeów mimo niesprzyjającej pogody przywiodła spore grono odwiedzających. Na gości czekały: Wystawy stałe: * Zwiedzanie stałej części ekspozycji od Librarii do Auli * Nauki dawne i niedawne. Wystawa interaktywna * Otwarcie sieni z widokiem na kaplicę św. Jana z Kęt * Udostępnienie Ogrodu Profesorskiego przez Długą Sień Wystawy czasowe: * Ze sztalugi i klawiatury czyli obrazy i słowa Lucyny Bełtowskiej * Pokaz nabytków muzealnych, m.in.: rysunku Jacka Malczewskiego, tablicy miar i wag, polaryskopu typu Norremberga
więcej o Noc Muzeów 2019
wydarzenie

Życzenia wielkanocne

18.04.2019
Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych dyrektor i pracownicy Muzeum UJ składają serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności, smacznego jajka i mokrego dyngusa! Oby te święta przyniosły Wszystkim chwile wytchnienia i radości w gronie życzliwych osób.
więcej o Życzenia wielkanocne
wydarzenie

Koncert Quartetto Nero w Auli Collegium Maius

10.04.2019
Dnia 21 marca 2019 roku w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius odbył się wyjątkowy koncert zatytułowany „Primavera”, czyli… wiosna. Koncert odbył się w ramach festiwalu Misteria Paschalia.
więcej o Koncert Quartetto Nero w Auli Collegium Maius
wydarzenie

Wykład "Wawel a początki uniwersytetu"

03.04.2019
Zapraszamy na spotkanie z prof. Krzysztofem Stopką, dyrektorem Muzeum, który odbędzie się 4 kwietnia br. o godz. 17:00 w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym na Zamku Królewskim na Wawelu. W ramach cyklu "Wawel znany i nieznany" profesor wygłosi wykład pt. "Wawel a początki uniwersytetu".
więcej o Wykład "Wawel a początki uniwersytetu"
wydarzenie

Pocztówki z Włoch

13.03.2019
Dnia 8 marca 2019 roku w Piwnicach Collegium Maius odbył się wernisaż wystawy zdjęć autorstwa profesora Piotra Sztompki zatytułowanej „Pocztówki z Włoch”.
więcej o Pocztówki z Włoch