Dziewczyna z dobrego domu i Xawery Pusłowski

17.01.2019
Dnia 16 stycznia o godz. 16:00 w Pałacu Pusłowskich przy ul. Westerplatte 10 odbyło się zwiedzanie kuratorskie, które poprowadziła Pani Joanna Sławińska a nastepnie pokaz filmu "Dziewczyna z dobrego domu" z 1962 roku.
więcej o Dziewczyna z dobrego domu i Xawery Pusłowski

Koncert kolęd

11.01.2019
Zapraszamy na koncert kolęd pt. „Bijcie w kotły, w trąby grajcie i Jezusa przywitajcie”, wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego Camerata Jagellonica, Żeńskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego, Krakowskiego Chóru Akademickiego Uniwersytetu Jagiellońskiego pod dyrekcją Janusza Wierzgacza i Olega Sznicara, który odbędzie się 15 stycznia 2019 roku o godz. 19:00 w Auli Jagiellońskiej Collegium Maius. WSZYSTKIE MIEJSCA SĄ JUŻ ZAREZERWOWANE
więcej o Koncert kolęd
wydarzenie

Wernisaż wystawy "Xawery Pusłowski. Krakowski, polski, światowy"

20.12.2018
Dnia 14 grudnia 2018 roku w Pałacu Pusłowskich przy ul. Westerplatte 10 odbył się wernisaż wystawy "Xawery Pusłowski. Krakowski, polski, światowy". To wydarzenie kulturalne jest rezultatem współpracy Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Instytutu Muzykologii UJ, którego siedziba mieści się właśnie w dawnym Pałacu rodziny Pusłowskich.
więcej o Wernisaż wystawy "Xawery Pusłowski. Krakowski, polski, światowy"

Bożonarodzeniowa choinka na dziedzińcu Collegium Maius

12.12.2018
W Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius zmieniamy już nastrój na świąteczny.
więcej o Bożonarodzeniowa choinka na dziedzińcu Collegium Maius
wydarzenie

O Pusłowskim - finisaż wystawy i pokaz filmu "Dziewczyna z dobrego domu"

29.11.2018
Wystawa "Xawery Pusłowski. Krakowski-polski-światowy" przeszła do historii. 4 lutego odbyło się ostatnie kuratorskie oprowadzanie z Panią Różą Książek-Czerwińską. Tłumnie zebrana publiczność mogła obejrzeć nie tylko wystawę, ale i Bibliotekę. „Five o’clock u Sawy” rozpoczął się od występu składu kameralnego Chóru Akademickiego UJ Camerata Jagellonica, który wykonał utwory m.in. Say love, Come again Johna Dowland’a. Gości przywitali dyrektor Instytutu Muzykologii dr hab. Aleksandra Patalas i Dyrektor Muzeum prof. Krzysztof Stopka. W dalszej części programu prof. Andrzej Chwalba opowiadał o działalności Xawerego Pusłowskiego w XX-leciu międzywojennym. Na koniec zaprezentowano katalog wystawowy oraz pokaz filmu „Dziewczyna z dobrego domu”.
więcej o O Pusłowskim - finisaż wystawy i pokaz filmu "Dziewczyna z dobrego domu"