Inauguracja roku akademickiego

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zaprasza na uroczyste rozpoczęcie 655. roku akademickiego w naszej uczelni.

Uroczystość w Auditorium Maximum poprzedzi msza święta, którą o godz. w 9.00 w kolegiacie św. Anny odprawi arcybiskup Marek Jędraszewski.

Po mszy, z Collegium Maius wyruszy orszak profesorów UJ, który ulicami Krakowa przejdzie do Auditorium Maximum. Jest to jedyna w ciągu roku okazja, aby zobaczyć profesorów i władze Uniwersytetu Jagiellońskiego występujących publicznie w tradycyjnych ubiorach akademickich. Reprezentowany będzie każdy z szesnastu wydziałów UJ, a każdy z profesorów ubrany będzie w togę, której kolor symbolizuje dany wydział.

Podczas uroczystej inauguracji nowego roku akademickiego, która rozpocznie się o godz. 11.00 w auli Auditorium Maximum UJ dokonana zostanie immatrykulacja studentów reprezentujących wszystkie wydziały uniwersytetu, a także wręczenie nagród Rektora UJ "Laur Jagielloński" oraz dyplomów gratulacyjnych zdobywcom grantów Europejskiej Rady ds. Badań Naukowych (ERC).

Wykład inauguracyjny wygłosi prof. Ryszard Markiewicz.

Transmisję z uroczystości w Auditorium Maximum UJ można będzie oglądać na stronie www.uj.edu.pl/video.

Na zakończenie tego uroczystego dnia odbędzie się koncert z okazji rozpoczęcia nowego roku akademickiego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca UJ "Słowianki", który odbędzie się o godz. 17.00 w Auditorium Maximum UJ.

UWAGA!

W związku z przejściem orszaku wystąpią utrudnienia w ruchu drogowym:

  • w godz. 7.00-11.00 na ul. św. Anny, na odcinku od ul. Podwale do ul. Jagiellońskiej, obowiązuje czasowy zakaz ruchu i zatrzymywania;

  • od ok. godz. 10.15 -11.00, w czasie planowanego przejścia orszaku z Collegium Maius do Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 33, wystąpią chwilowe ograniczenia ruchu na skrzyżowaniu ulic Straszewskiego i Piłsudskiego oraz ulicach: Piłsudskiego, Wenecja i Krupnicza.

Prosimy zwrócić uwagę na nowe znaki drogowe.

Przepraszamy za utrudnienia, równocześnie serdecznie zapraszając Mieszkańców Krakowa na trasę orszaku profesorów Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Data opublikowania: 01.10.2018
Osoba publikująca: Paweł Siemianowski