Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

wiadomość

Korporanci w służbie niepodległej. Pokaz pamiątek ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego

08.10.2018
Od poniedziałku 8 października br. zapraszamy na pokaz pamiątek ze zbiorów naszego Muzeum poświęcony korporacjom studenckim. Obok eksponatów będzie można zapoznać się z zarysem dziejów krakowskiego środowiska korporacyjnego. Obiekty zlokalizowane w Auli Jagiellońskiej będzie można oglądać do 25 listopada br. w godzinach otwarcia Muzeum i na podstawie biletu na ekspozycję stałą.
więcej o Korporanci w służbie niepodległej. Pokaz pamiątek ze zbiorów Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego
wiadomość

Inauguracja roku akademickiego

01.10.2018
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak zaprasza na uroczyste rozpoczęcie 655. roku akademickiego w naszej uczelni. Uroczystość w Auditorium Maximum poprzedzi msza święta, którą o godz. w 9.00 w kolegiacie św. Anny odprawi arcybiskup Marek Jędraszewski. Po mszy, z Collegium Maius wyruszy orszak profesorów UJ, który ulicami Krakowa przejdzie do Auditorium Maximum. Jest to jedyna w ciągu roku okazja, aby zobaczyć profesorów i władze Uniwersytetu Jagiellońskiego występujących publicznie w tradycyjnych ubiorach akademickich. Reprezentowany będzie każdy z szesnastu wydziałów UJ, a każdy z profesorów ubrany będzie w togę, której kolor symbolizuje dany wydział
więcej o Inauguracja roku akademickiego
wiadomość

Program Małopolskiej Nocy Naukowców w Muzeum UJ

19.09.2018
Zapraszamy na Małopolską Noc Naukowców do Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, 28 września 2018 r. godz. 18:00 – 22:00. Na wszystkie wydarzenia obowiązuje rejestracja, której można dokonać na www.nauka.uj.edu.pl/mnn Szczegóły programu naszego wydarzenia można odnaleźć w artykule
więcej o Program Małopolskiej Nocy Naukowców w Muzeum UJ
wiadomość

19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”

17.07.2018
W programie tegorocznego festiwalu, który potrwa od 22 do 29 lipca, pojawią się tańce i balety związane z wojną i wojskowością. Nie zabraknie tanecznych prezentacji przedstawiających batalie, turnieje, marsze, parady, pojedynki, a także choreograficznych ilustracji walki z różną bronią, w różnych okresach historycznych i w różnych stylach.
więcej o 19. Festiwal Tańców Dworskich „Cracovia Danza”
wiadomość

In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ

25.06.2018
Fundacja im. Ks. Kard. Adama Kozłwieckiego „Serce bez granic” w związku z dziesiątą rocznicą śmierci Patrona, podjęła się zaprezentowania wystawy pt. „In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ (1911-2007)”, której tematem przewodnim jest ukazanie życia i działalności Kard. Adama Kozłowieckiego SJ.
więcej o In nomine Domini. Misjonarz Afryki. Kardynał Adam Kozłowiecki SJ