Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

wiadomość

Wystawa fotografii profesora Piotra Sztompki pt. „Pocztówki z Włoch”

09.03.2019
„Pocztówki z Włoch” pod takim właśnie tytułem przygotowana została w Piwnicach Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego wystawa fotografii profesora Piotra Sztompki.
więcej o Wystawa fotografii profesora Piotra Sztompki pt. „Pocztówki z Włoch”
wiadomość

Pokaz filmu „Dziewczyna z dobrego domu”

11.01.2019
Zapraszamy na pokaz filmu „Dziewczyna z dobrego domu” w reżyserii Antoniego Bohdziewicza. Wdzięczna komedia z 1962 roku została zrealizowana częściowo we wnętrzach Pałacu Pusłowskich, a jedną z drugoplanowych ról zagrał nie kto inny jak hrabia Xawery Pusłowski, bohater wystawy „Xawery Pusłowski. Krakowski, polski, światowy". Wydarzenie odbędzie się 16 stycznia br. o godz. 17:00 w Pałacu Pusłowskich przy ul. Westerplatte 10. Tuż przed seansem, o godz. 16:00, odbędzie się oprowadzanie kuratorskie, które poprowadzi Pani Róża Książek-Czerwińska.
więcej o Pokaz filmu „Dziewczyna z dobrego domu”
wiadomość

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich.

16.11.2018
Zapraszamy na kolejną edycję Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, 18 listopada 2018 r. godz. 10:00 – 16:00 (ostatnie wejście o godz. 15:30).
więcej o Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich.
wiadomość

IV Festiwal Muzyki Dawnej im. Piotra z Grudziądza

24.10.2018
Zapraszamy do wzięcia udziału w IV Festiwalu Muzyki Dawnej, który odbędzie się w dniu 27 października (sobota).
więcej o IV Festiwal Muzyki Dawnej im. Piotra z Grudziądza
wiadomość

Wykład dra Marka A. Stella-Sawickiego w Collegium Maius

18.10.2018
Już w najbliższy piątek! Muzeum UJ serdecznie zaprasza na wykład dra Marka A. Stella-Sawickiego w Collegium Maius dnia 19.10.2018 r. o godz. 16.00. Bądźcie! Najnowszy wkład do bogatej już literatury związanej z Zakonem Maltańskim jest niezwykłym dziełem. Nosi angielski tytuł „A contextual chronology of the Sovereign Military Hospitaller Order of Saint John of Jerusalem of Rhodes and of Malta - the first 900 years”. Nic dziwnego; autorem jest członek Polskiego Związku Kawalerów Maltańskich, zamieszkały w Anglii Marek Stella-Sawicki. W podtytule wybił obowiązujące po dziś dzień motto Zakonu „Tuitio fidei et obsequium pauperum”, wzywające jego członków do obrony wiary i pełnienia pokornej posługi wobec biednych.
więcej o Wykład dra Marka A. Stella-Sawickiego w Collegium Maius