01.03.2016
W dniach 19-20 listopada 2015 roku w Krakowie w Collegium Maius UJ odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa: „Wykształcenie uniwersyteckie grup społecznych i zawodowych w Europie Środkowej w XV-XVIII wieku. Universitätsstudium und Gesellschaft in Mitteleuropa vom 15. bis zum 18. Jahrhundert", Organizatorami konferencji było Archiwum UJ i Muzeum UJ. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa prof. Jacek Majchrowski i Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego JM Prof. Wojciech Nowak.
więcej o Konferencja naukowa „Wykształcenie uniwersyteckie grup społecznych i zawodowych w Europie Środkowej w XV-XVIII wieku"

Wystawa o indiańskim dziedzictwie kulturowym

01.03.2016
Od XIII wieku rozpoczęli budowę nowych osad. Powstawały one już nie na płaskim, łatwo dostępnym terenie, a na krawędziach kanionów, wśród nawisów i schronisk skalnych. W wyniku tejże migracji powstały miasta klifowe i fortyfikacje obronne malowniczo wciśnięte w krajobraz skalny tego regionu.
więcej o Wystawa o indiańskim dziedzictwie kulturowym

Europejski Dzień Dziedzictwa Akademickiego w Collegium Maius

25.02.2016
W dniu 18 listopada obchodzony jest Europejski Dzień Dziedzictwa Akademickiego. Tego dnia uniwersytety kultywują i promują swoje dziedzictwo poprzez różnorodne aktywności, dyskusje, konferencje, a także otwarty dostęp do własnych muzeów i kolekcji.
więcej o Europejski Dzień Dziedzictwa Akademickiego w Collegium Maius

01.03.2016
Serdecznie zapraszamy na międzynarodową konferencję naukową „Wykształcenie uniwersyteckie grup społecznych i zawodowych w Europie Środkowej w XV-XVIII wieku. Universitätsstudium und Gesellschaft in Mitteleuropa vom 15. bis zum 18. Jahrhundert", która odbędzie się w Krakowie w Collegium Maius w dniach 19-20 listopada 2015 roku.
więcej o Międzynarodowa konferencja naukowa „Universitätsstudium und Gesellschaft in Mitteleuropa vom 15. bis zum 18. Jahrhundert"

Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich

09.03.2016
W niedzielę 22 listopada br. w godzinach 10 – 16 odbędzie się kolejna edycja Dnia Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich. Tegoroczne hasło przewodnie to „Ciekawość – pierwszy krok do… muzeum". Liczymy, że przygotowany specjalnie na tą okazję program przyczyni się do rozbudzenia zainteresowania działalnością naszej placówki.
więcej o Dzień Otwartych Drzwi Muzeów Krakowskich