Wystawa plakatu muzealnego

Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego po raz pierwszy w swojej historii prezentuje wystawę poświęconą plakatowi muzealnemu. Ekspozycja prezentowana w piwnicach Collegium Maius została otwarta jeszcze przed epidemią i będzie pokazywana po otwarciu instytucji. Na ekspozycji znalazło się ponad 60 plakatów z lat 1981 – 2014 dokumentujących wystawy czasowe zrealizowane w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także poza nim. Wybrane prace zwracają uwagę rozmaitością technik wykonania od plakatów wyklejanych przez rysowane tuszem po projektowane w grafice komputerowej i drukowane cyfrowo. Pokaz przypomina najciekawsze muzealne wydarzenia przygotowane w oparciu o kolekcję muzealną, a także obiekty wypożyczone z innych źródeł. Wybrane plakaty przypominają wystawy:

• Silva rerum;
  • Piękno darowane;